Tanzánie - Zanzibar

Zanzibar 2022

"Cesta do království divočiny"

termín 

20. 10. - 30. 10. 2023

10 dní

cena 94 900 Kč

Zanzibar 2022
napište si o podrobný program zájezdu

Vydejte se s námi odpočinout na bílé písčité pláže ostrova Zanzibar, užijte si koupání na nejhezčí pláži ostrova Nungwi, šnorchlování a all inklusive v resortu. Po náležitém odpočinku a načerpání dostatečné energie vyrazte s námi za divokými zvířaty do nejznámějších tanzanských národních parků Serengeti, kráteru Ngorongoro, Tarangire a Manyara, a zúčastněte dobrodružných safari s vyhledáváním divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Přespěte s námi přímo v národních parcích a vyzkoušejte si noční pobyt v luxusních stanech. Zažijte opravdovou atmosféru safari. Společně s místními průvodci pozorujte hrochy, žirafy, lvy, zebry, pakoně, tisíce ptáků, opice a další zvířata v jejich přirozeném prostředí. Mezi jednotlivými parky se přesouvejte v džípech, a navštivte masajskou vesnici, abyste poznali alespoň něco málo z místní kultury. Nebude chybět ani ochutnávka místní kuchyně.

Safari v Národním parku Serengeti, all inklusive na Zanzibaru v hotelu****,   trhy v Arusha, masajská vesnice,   safari v chráněném území kráteru Ngorongoro, safari v Národním parku Tarangire, luxusní stany v národních parcích s plnou penzí, šnorchlování s delfíny a na korálovém útesu na Zanzibaru a další opravdové zážitky s TAM TAM travel.

Zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Praha – Amsterdam – Kilimandžáro – Zanzibar – Amsterdam – Praha (let s KLM)

letenka Arusha – Zanzibar

3 x ubytování v resortu s all inklusive 4* na Zanzibaru 

1 x ubytování hotel Arusha se snídaní

1 x ubytování v NP Tarangire s plnou penzí

2 x ubytování v luxusních stanech v NP Serengeti s plnou penzí

1 x ubytování v luxusních chatičce Karatu (Ngorongoro) s plnou penzí

džípy v Národních parků s průvodci

veškerá doprava dle programu

výlet na delfíny a šnorchlování na ostrově Mbemba

výlet na plantáž s kořením

výlet na pláž Nungwi

místní průvodci na safari

český průvodce na Zanzibaru

pojištění CK


V ceně zájezdu není zahrnuto

stravování, pokud není uvedeno v programu

vstupy do národních parků cca 250 USD

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Safari v Národním parku Tarangire

Tarangirský národní park s žijící populací slonů patří k jedněm z největším parkům na světě. Se slony se tu setkáte opravdu na každém kousku parku. Pokud máte rádi slony, pokud byste je poprvé v životě chtěli vidět v jejich přirozeném prostředí, tak právě tady v národním parku a rezervaci Tarangire. Ale nejsou to jen sloni. V parku můžete vidět žirafy, hrochy a při troše štěstí i lvy.

Luxusní stan v Tarangire

Luxusní stan s veškerým sociálním zařízením a plnou penzí (pití není v ceně zájezdu) se nachází v samém srdci národního parku Tarangire. Přímo z ubytování můžete pozorovat gazely, impaly, žirafy a v noci se ke kempu přibližujíhyeny. Opravdový zážitek z Tanzanie a jedno z nejkrásnější místo na pozorování zvěře na tomto zájezdu.

Chráněné území Ngorongoro

Na rozlehlém území prastarého vyhaslého vulkánu, v kaldeře o rozloze 260 km2 se nachází jedna z největších koncentrací volně žijících afrických zvířat. Můžete se tu setkat s velkou africkou pětkou (buvol, slon, lev, leopard, nosorožec). A nám se to letos na jaře povedlo. Již samotný sjezd z horských výšin (2.400 m. n.m.) na dno kráteru (1.800 m. n.m.) je sám o sobě více než impozantní. Naši tanzanští průvodci se postarají o to, abyste viděli co nejvíce zvířat. 

Národní park Manyara

Pozorování lvů na stromě. V Národním parku Manyara můžete spatřit kromě zeber, antilop, impal, opic a žiraf, lvi na stromech. Tímto je Národní park Manyara vyhlášen.

Návštěva masajské vesnice

Na cestě z kráteru Ngotongoro do města Karatu se nachází mnoho masajských vesnic. Ne všechny přijímají turisty. Na druhou stranu většina z těch vesnic, které turisty přijímají, jsou turistické až moc. Naši průvodci Sunday s Babuem našli pro naši skupinu kompromis. Ve vesnici se seznámíte s masajskou kulturou, zvyky a oblečete si tradiční oblečeně. Společně s Masaji se zúčastníte uvítacího tance a později se sami připojíte k tančícím mužům a ženám.

Plantáž s kořením

Chcete vidět, jak roste hřebíček, muškátový oříšek, skořice, zázvor a další koření? Pak se s našimi průvodci vydejte na prohlídku malé plantáže a dozvíte se o koření něco více. Ochutnáte čerstvé ovoce a odnesete si malý dárek. Jistě Vás pobaví, že průvodce na plantáži mluví česky.