Vánoční Tanzánie - Zanzibar

Zanzibar 2022

"Cesta do království divočiny"

termín 

19. 12. - 28. 11. 2022

10 dní

cena 109 900 Kč

Zanzibar 2022
napište si o podrobný program zájezdu
Poznávací zájezd

Vydejte se s námi v předvánočním období odpočinout do Tanzanie. Po projetí safari v parcích Tarangire, Manyara a v kráteru Ngorongoto si užijte exotické Vánoce na jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Zanzibar. Zažijete opravdovou atmosféru safari a vydejte se za divokými zvířaty do tanzanských parků arezervacíTarangire, Manyara a zúčastněte dobrodružných safari s vyhledáváním divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Přespěte s námi přímo v parku a vyzkoušejte si noční pobyt v luxusním stanu. Společně s místními průvodci budete pozorovat hrochy, žirafy, lvy, zebry, pakoně, tisíce ptáků, opice a další zvířata v jejich přirozeném prostředí. Mezi jednotlivými parky se budete přesouvat v džípech. Navštívíte i masajskou vesnici, abyste poznali alespoň něco málo z místní kultury. Nebude chybět ani ochutnávka místní kuchyně. Po dobrodružství na safari se letecky přesunete na ostrov Zanzibar. Ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inklusive pro Vás na Vánoce necháme namíchat bramborový salát a usmažit rybu a řízky. Nebudou chybět ani malé dárečky. Vánoce na bílých písčitých plážích ostrova Zanzibar. To zní dobře ne. Během vánočního pobytu si užijete koupání na nejhezčí pláži ostrova Nungwi, šnorchlování a all inklusive v resortu. vyrazte 

Dobrodružství začíná

3 x safari v parcích Tarangire, Manyara a kráteru Ngorongoro

přespání v luxusním stanu a chatě na safari

5 nocí all inklusive na Zanzibaru na nejhezčí pláži, hotel 4*

Štědrovečerní večeře s bramborovým salátem, řízky a rybou

výlet za delfíny, šnorchlování na korálech, plantáž s kořením 

Součástí poznávacího zájezdu

Zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Praha – Kilimandžáro, Zanzibar – Praha

letenka Arusha – Zanzibar

doprava džípy

5 noci all inklusive na Zanzibaru

3 x SAFARI kráter NGORONGORO, TARANGIRE a MANYARA

1 x spaní v luxusním stanu na safari s plnou penzí

2 x spaní v luxusní chatě s plnou penzí

místní průvodci + český průvodce minimálně od 10 účastníků zájezdu  


V ceně zájezdu není zahrnuto

stravování, pokud není uvedeno v programu

PCR testy a jiné restriktivní opatření v rámci pandemie Covid 19, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí v rámci pandemie Covid 19, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je pět účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Safari v Národním parku Tarangire

Tarangirský národní park s žijící populací slonů patří k jedněm z největším parkům na světě. Se slony se tu setkáte opravdu na každém kousku parku. Pokud máte rádi slony, pokud byste je poprvé v životě chtěli vidět v jejich přirozeném prostředí, tak právě tady v národním parku a rezervaci Tarangire. Ale nejsou to jen sloni. V parku můžete vidět žirafy, hrochy a při troše štěstí i lvy.

Luxusní stan v Tarangire

Luxusní stan s veškerým sociálním zařízením a plnou penzí (pití není v ceně zájezdu) se nachází v samém srdci národního parku Tarangire. Přímo z ubytování můžete pozorovat gazely, impaly, žirafy a v noci se ke kempu přibližujíhyeny. Opravdový zážitek z Tanzanie a jedno z nejkrásnější místo na pozorování zvěře na tomto zájezdu.

Chráněné území Ngorongoro

Na rozlehlém území prastarého vyhaslého vulkánu, v kaldeře o rozloze 260 km2 se nachází jedna z největších koncentrací volně žijících afrických zvířat. Můžete se tu setkat s velkou africkou pětkou (buvol, slon, lev, leopard, nosorožec). A nám se to letos na jaře povedlo. Již samotný sjezd z horských výšin (2.400 m. n.m.) na dno kráteru (1.800 m. n.m.) je sám o sobě více než impozantní. Naši tanzanští průvodci se postarají o to, abyste viděli co nejvíce zvířat. 

Národní park Manyara

Pozorování lvů na stromě. V Národním parku Manyara můžete spatřit kromě zeber, antilop, impal, opic a žiraf, lvi na stromech. Tímto je Národní park Manyara vyhlášen.

Návštěva masajské vesnice

Na cestě z kráteru Ngotongoro do města Karatu se nachází mnoho masajských vesnic. Ne všechny přijímají turisty. Na druhou stranu většina z těch vesnic, které turisty přijímají, jsou turistické až moc. Naši průvodci Sunday s Babuem našli pro naši skupinu kompromis. Ve vesnici se seznámíte s masajskou kulturou, zvyky a oblečete si tradiční oblečeně. Společně s Masaji se zúčastníte uvítacího tance a později se sami připojíte k tančícím mužům a ženám.

Plantáž s kořením

Chcete vidět, jak roste hřebíček, muškátový oříšek, skořice, zázvor a další koření? Pak se s našimi průvodci vydejte na prohlídku malé plantáže a dozvíte se o koření něco více. Ochutnáte čerstvé ovoce a odnesete si malý dárek. Jistě Vás pobaví, že průvodce na plantáži mluví česky.