Tanzánie - Zanzibar

IMG_20211028_090652.jpg

"Cesta do království divočiny"

termín 

10. 3. - 20. 3. 2023

11 dní

cena 94 900 Kč

IMG_20211023_173720.jpg
napište si o podrobný program zájezdu
Poznávací zájezd

Vydejte se s námi odpočinout na bílé písčité pláže ostrova Zanzibar, užijte si koupání na nejhezčí pláži ostrova Nungwi, šnorchlování a all inklusive v resortu. Po náležitém odpočinku a načerpání dostatečné energie vyrazte s námi za divokými zvířaty do nejznámějších tanzanských národních parků Serengeti, kráteru Ngorongoro, Tarangire a Manyara, a zúčastněte se dobrodružných safari s vyhledáváním divoké zvěře v jejich přirozeném prostředí. Přespěte s námi přímo v národních parcích a vyzkoušejte si noční pobyt v luxusních stanech. Zažijte opravdovou atmosféru safari. Společně s místními průvodci pozorujte hrochy, žirafy, lvy, zebry, pakoně, tisíce ptáků, opice a další zvířata v jejich přirozeném prostředí. Mezi jednotlivými parky se přesouvejte v džípech, a navštivte masajskou vesnici, abyste poznali alespoň něco málo z místní kultury. Nebude chybět ani ochutnávka místní kuchyně.

Dobrodružství začíná

Safari v Národním parku Serengeti, all inklusive na Zanzibaru v hotelu****,   trhy v Arusha, masajská vesnice,   safari v chráněném území kráteru Ngorongoro, safari v Národním parku Tarangire, luxusní stany v národních parcích s plnou penzí, šnorchlování s delfíny a na korálovém útesu na Zanzibaru a další opravdové zážitky s TAM TAM travel.

Součástí poznávacího zájezdu

Zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Praha – Amsterdam – Kilimandžáro – Zanzibar – Amsterdam – Praha (let s KLM)

letenka Arusha – Zanzibar

3 x ubytování v resortu s all inklusive 4* na Zanzibaru 

1 x ubytování hotel Arusha se snídaní

1 x ubytování v NP Tarangire s plnou penzí

2 x ubytování v luxusních stanech v NP Serengeti s plnou penzí

1 x ubytování v luxusních chatičce Karatu (Ngorongoro) s plnou penzí

džípy v Národních parků s průvodci

veškerá doprava dle programu

výlet na delfíny a šnorchlování na ostrově Mbemba

výlet na plantáž s kořením

výlet na pláž Nungwi

místní průvodci na safari

český průvodce na Zanzibaru

pojištění CK


V ceně zájezdu není zahrnuto

stravování, pokud není uvedeno v programu

vstupy do národních parků cca 250 USD

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Safari v Národním parku Tarangire

Tarangirský národní park s žijící populací slonů patří k největším parkům na světě. Se slony se tu setkáte opravdu na každém kousku parku. Z paluby džípu na vlastní oči uvidíte stáda slonů přecházet silnici, koupat se nebo hledat potravu.

Safari v Národním parku Serengeti

Největší, nejznámější a zároveň nejhezčí národní park v Tanzanii. Z blízkosti uvidíte tolika zvířat, které jste nikdy neviděli. Postarají se o to naši tanzanští průvodci. Po celou dobu pobytu v parku budete mít velkou možnost vidět a pozorovat zvířata ve safari džípu nebo přímo v blízkosti ubytování. Těšit se můžete na hrochy, geparda, levharta, lvi, hyeny, žirafy, vodní buvoly a další.

Chráněné území Ngorongoro

Už samotný sjezd do kráteru je sám o sobě velkým zážitkem. Pozorování divoké zvěře, jako jsou pakoně, zebry, žirafy, sloni, ale i lvi a hroši v jejich přirozeném prostředí na dně velkého kráteru se vám jen tak někde nenaskytne.

Národní park Manyara

Pozorování lvů na stromě. V Národním parku Manyara můžete spatřit kromě zeber, antilop, impal, opic a žiraf, lvi na stromech. Tímto je Národní park Manyara vyhlášen.

Luxusní safari stany

Přespání v luxusních safari stanech přímo v srdci největšího národního parku je asi největším zážitkem zájezdu Tanzanie a Zanzibar. Vychutnáte si nejen pravost přírody, ale i pohostinnost místního personálu a skvělou kuchyni. V noci se můžete zaposlouchat do kvílení hyen nebo zpoza stanového okénka pozorovat blízko pasoucí se impaly, žirafy a jiná zvířata.

Koupání na pláži Nugwi

Volný den na jedné z nejhezčích pláží Nungwi. Koupání a slunění, šnorchlování.