Tahiti - Francouzská Polynésie

Tahiti - Francouzská Polynésie

"Jako v ráji"

termín 

2. 5. - 15. 5. 2023

14 dní

cena 149 900 Kč

+

Markézy

2. 5. - 18. 5. 2023

17 dní

cena 199 800 Kč

Tahiti - Francouzská Polynésie
napište si o podrobný program zájezdu
Poznávací zájezd

Na poznávacím zájezdu Tahiti – Francouzská Polynésie Vás zavedeme do jednoho z nejkrásnějších tropických rájů na světě, o kterém jste dosud jen snili. S námi se sen stává skutečností a na Tahiti a do Francouzské Polynésie přijíždíme kromě užívání si luxusu především za poznáním místní krajiny a seznámení se s místními lidmi. Díky zapůjčeným autům budeme společně objevovat nejen proslulá a světově známá místa, ale také malá zákoutí.  Zajedeme si na místní tržiště koupit čerstvé ryby, dobře a levně se najíst, do kostela na ranní mší se zpěvy a modlitbami, a na pláž na pozorování východu a západu slunce.

Dobrodružství začíná

Na ostrovech Tahiti, Bora Bora, Morea, Taha´a, Raiatea a Huahine na nás čeká dobrodružství a aktivní poznávání, při kterém budeme obdivovat nejen křišťálově čisté moře a pláže s bělostným pískem, ale zejména se seznámíme s krásou jednotlivých ostrovů, polynéskou kulturou, a především úžasnými a usměvavými místními lidmi. 

Ostrovy a ostrůvky budeme důkladně prozkoumávat a na každém z nich nalezneme něco výjimečného a zajímavého. Tak například na ostrově Raiatea budeme obdivovat pozůstatky jednoho z největších polynéských chrámu. Na ostrově Taha´a navštívíme vanilkovou plantáž a koupíme si nejvoňavější vanilkový lusk nebo vanilkovou tříšť na pečení a vaření.  Na ostrově Huahine se zase zastavíme na perlové farmě, kde mají perly všech odstínů a barev, od světle zelené, přes měděnou, bílou, namodralou, až po tmavě černou. Na jiném ostrůvku si užijeme zábavu při lekci vázání parea, lehkého bavlněného šátku s motivy polynéských symbolů, a s místními hudebníky si zatančíme na pláži v rytmu polynéských tanců. V bohatém programu zájezdu nechybí koupání v nádherných lagunách, šnorchlování na korálech s tropickými rybami, ale třeba i s rejnoky a žraloky běloploutvými.  Samozřejmě nebude chybět poznávání a ochutnávání místní kuchyně.

Nechte si namíchat koktejl Maitai a ovázat se květinovými věnci. Lehněte si na pláži, zaposlouchejte se do polynéských rytmů a zapomeňte na všechny starosti.

Pro dobrodruhy jsme navíc připravili prodloužení zájezdu na odlehlých ostrovech Markézy.

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu  

letenka Praha – Papeete – Praha (s přestupy, let je operován přes USA)

letenka Tahiti – Raiatea, letenka Raiatea – Bora Bora, letenka Bora Bora – Huahine 

letenka Huahine – Papeete

11 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích nebo bungalovech kategorie 3 -5* (z toho 3 noci v bungalovech nad vodou – ostrov Moorea a ostrov Huahine)

lodní lístek Papeete – ostrov Moorea a zpět

veškerá najatá doprava

zapůjčení aut (auta jsou plně pojištěna)

šnorchlování v rezervaci na ostrově Moorea 

½ denní Tahiti tour zapůjčenými auty

Taha´a + Raiatea tour (návštěva farmy na chov perel, vanilková plantáž + posvátné marae)

výlet Teiva boat snorkling

český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen letů z/do Evropy)

pojištění CK proti úpadku

 

prodloužení o ostrov Markézy

zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Papeete – Nuku Hiva – Papeete

1x ubytování Tahiti hotel kategorie 3*

2x ubytování NukuHiva – hotel Kejkanui Pearl Lodge

transfery dle programu

 

v ceně zájezdu není zahrnuto 

stravování mimo program zájezdu

vstupní a výstupní taxy

doplatek za jednolůžkový pokoj = 25.000 Kč

program na ostrově Markézy

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

 

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Tahiti tour

Půldenní projížďka kolem ostrova Tahiti. Projedeme se divokou přírodou kolem vodopádů.   Zastavíme se na archeologickém nalezišti, kde se podíváme na svatyni Marae. Vykoupeme se v moři a nějaký čas pobudeme na pláži.

Vanilková plantáž
a perlová farma

Auty se projedeme po ostrově Taha´a se zastávkami na vanilkové plantáži, na perlové farmě, v rodinném lihovaru. Dozvíte se mnohé o pěstování a zpracování vanilky. O chovu a třídění perel. Ochutnáte tahitský rum.

Člunem na šnorchlování se žraloky

Novinka, v ceně zájezdu je výlet lodí okolo ostrova Bora Bora se třemi zastávkami na šnorchlování a koupání. Čeká vás hlubinné šnorchlování se žraloky. V mělké vodě, v blízkosti korálu si zase zašnorchlujete s rejnoky.   

Auty po ostrově Nuku Hiva

Celodenní okružní jízda auty po ostrově Nuku Hiva. Zastavíme se na divokých plážích, budeme pozorovat místní lidi, projdeme se po posvátných místech a ochutnáme místní kuchyni. V terénních Toyotách to bude tak trochu divoká jízda podvečerní, večerní návrat na hotel.

Bungalow nad vodou

Luxusní bungalov nad vodou, užijete si luxusu a mola s privátním vstupem do vody, vypijete minibar a u šampaňského budete pozorovat západ slunce, vodní hladinu a tropický prales v blízkém okolí. Na šnorchlování nemusíte daleko. V okolí bungalovů je dostatek korálů a bohatý podvodní život.

Šnorchlování v tropické řece

Mezi dvěma malými tropickými ostrůvky vzniká proud. Díky teplé a mělké vodě se zde výjimečně daří růstu korálu. Mezi korály žijí mnohé tropické ryby. Ze břehu jednoho z ostrůvku vlezeme do vody a necháme se unášet proudem v nádherné tropické zahradě. Tohle místo je jedním z nejhezčích míst na šnorchlování ve Francouzské Polynésii vůbec.

Výlet lodí

Během 4 hod. plavby kolem ostrova Huahine se seznámíte s ostrovem, zašnorchlujete si se žraloky a rejnoky, podíváte se na korálový útes, zatančíte si tradiční tahitské tance a ochutnáte tradiční pokrm Poison Crue.

Okružní jízda auty kolem ostrova Moorea

Tří hodinová okružní jízda ostrovem Moorea se zastávkou na koupání. Vyjedeme na vyhlídku, zastavíme se u posvátné zdi Marae a nevynecháme ananasové údolí.

Vyhlídka na ostrov Bora Bora

Přímo za našimi apartmány se napojíme na stezku a vystoupáme na jednu z krásných vyhlídek na ostrově Bora Bora. Kromě nádherného výhledu si můžete prohlédnou děla z 2. světové války

Markézy

Pokud chcete zažít místo bez návalů turistů, pokud chcete cítit divokost přírody a nespoutanost místních lidí, neměli byste při své návštěvě Francouzské Polynésie vynechat souostroví Markézy. My jsme si pro nás krátký pobyt a prodloužení z Tahiti vybrali ostrov Nuku Hiva. Zde si zapůjčíme auta a projedeme všechna podstatná a krásná místa.