top of page
Rwanda Uganda

Rwanda - Uganda

Tam Tam travel

"Do národních parků nejen za gorilami horskými"

termín

8. 3 - 18. 3 2022

11 dní

cena 109 900 Kč

Image by Zdeněk Macháček
Image by Rob Tol

Rwanda

Poznamenaná pravděpodobně nejbrutálnější genocidou poválečného období a sužovaná politickými nepokoji po většinu 20. století, není v ničem jako země, kterou bývala. Dnes, navzdory některým tvrzením o porušování lidských práv a nenápadné korupci, zůstává Rwanda majákem naděje pro mnoho dalších středoafrických národů, které se snaží zbavit bolestivé minulosti. Rwandská města jako Kigali a Huye se probudila a stala se centry kultury, umění, a dokonce i nočního života. Ekonomické bohatství je generováno udržitelnými odvětvími, jako je pěstování kávy, spolu s těmi, která nejsou tak udržitelná, jako je těžba nerostů.

Rwanda si také uvědomila další ze svých skvělých výdělků, ekoturistiku. Ta sahá od horských rezervací šimpanzů posetého lesa Nyungwe až po zelené kopce a krásné břehy kolem jezera Kivu. Nádherné přírodní a kulturní bohatství málokdy neudělá na cestovatele dojem.

Uganda

Není tak navštěvovaná jako její populárnější africké protějšky, a to i přes množství neuvěřitelných zážitků, na zvířata bohatých Národních parků a celkově krásné a bohaté cestovatelské destinace. V Ugandě se můžete vydat na gorilí trek a setkat se s horskými gorilami tak, jako nikdy předtím. Můžete obdivujte šimpanze a jejich život z těsné blízkosti – hojnost života primátů v této zemi je skutečně ohromující. A to není vše. Uganda nabízí cestovatelům ohromující zážitky jako například starověké sopky, jezera bohatá na mořský a ptačí život, Murchisonovy vodopády a mocný Nil.  Hlavní město Kampala je jedinečnou směsicí tradice a modernosti s paláci a mrakodrapy, které se k sobě pohodlně tlačí. Nebojte se vydat do nepoznané středoafrické země. TAM TAM travel se postará o Vás i Vaše zážitky. 

Poznávací zájezd

Po Tanzanii a Zanzibaru představujeme druhou africkou destinaci cestovní kanceláře TAM TAM travel Rwandu a Ugandu. Vydejte se s námi za objevováním přírodních krás Rwandy a Ugandy, dvou afrických krásek a cestovatelských skvostů, nabízejících návštěvníkům více než setkání s gorilami horskými. I když právě pozorování goril patří k vrcholům zájezdu. Ve Rwandě a Ugandě za vydáme za stopováním šimpanzů, pozorování hrochů, hyen, žiraf, slonů a dalších zvířat během dobrodružných safari. K opravdovým zážitkům můžeme s klidem zařadit procházku po visuté lávce v korunách stromů panenského pralesa, projížďku lodí po Nilu, adrenalinové sporty na Jinja NP Akagera, pozorování lvů a leopardů v NP Ishasha nebo krátery v NP Queen Elizabeth. Zajímavý jistě bude i pobyt na plážích jezera Kivu s koupáním a podvečerní vyjížďkou na kajacích za pozorováním západu slunce. Navštívíme kávové plantáže v Gisuma a čajové plantáže královského města Butare. Nevynecháme ani prohlídku Kigali, hlavního města Rwandy a Kampala, hlavního města Ugandy. 

Po celou dobu zájezdu vybíráme pěkná ubytování, kde si budete moci odpočinout, někdy se i vykoupat v bazénu nebo si zajít na osvěžující koktejl. V Ugandě i ve Rwandě jednou přespíme přímo v národní parcích. Jak už u nás bývá zvykem, neopomeneme ochutnávaní místních jídel na trzích i v luxusních restauracích. To vše a mnoho dalšího, za bezkonkurenční cenu. 

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Kigali

Kampala – Praha s KLM (s přestupem)

veškerá najatá doprava

9 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kategorie 3-4 *

2 x ubytování na safari

vstupy do NP dle programu

permit na pozorování šimpanzů

vstup na visutý most v Nyungwe

kajaky na jezeře Kivu

lodní výlet po Nilu

návštěva čajové a kávové plantáže

pojištění CK

 

v ceně zájezdu není zahrnuto

stravování

vstupní víza (Rwanda 50 USD + Uganda 50 USD)

permit na horské gorily (800 USD)

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Image by Jordan Heinrichs

Nejlepší zážitky Rwanda

Kigali - hotel Rwanda a trh Kimironko

Africká kultura, pulzující atmosféra, tradiční trh provoněné místním kořením a místní kuchyně s mnoha restauracemi a kavárničkami, takové je hlavní město Rwandy.  Během jednodenní návštěvy hlavního města nebude chybět prohlídka známého hotelu Rwanda společně s památníkem genocidy a velký prezidentský palác.  

Národní park Akagera

Po rwandské genocidě téměř zdecimovaný národní park se dnes může pochlubit druhovou a biologickou rozmanitostí mezi nimiž nechybí zvířata Velké pětky (nosorožec, lev, levhart, buvol, slon). Zahlédnout nosorožce nebo lva vyžaduje trochu štěstí. Spatřit zebry, hrochy, nilské krokodýly, slony a žirafy se nám jistě během safari podaří vidět. Těšit se můžete na krásné prostředí s meandry řeky Kagera a třpytivé jezero Shakani se spoustou papyrusových bažin a množství chráněných ptačích oblastí.

Národní park Nyungwe Forest - procházka po visutém mostě

Procházkou po baldachýnech se projdeme po 91 m dlouhém visutém mostě visícím více než 50 metrů nad zeleným deštným pralesem. Z lávky se naskýtá jedinečný pohled do korun stromů a na nedaleké hory. Po průchodem přes visutý most budeme pokračovat v návštěvě parku a vydáme se po mnoha turistických stezkách.

Kajaky po jezeře Kivu

Největší rwandské jezero o rozloze 2700 kilometrů čtverečních je obklopeno mlžnými horami. Ubytujeme se na břehu jezera, odpočineme na písečné pláži v podvečer vyrazíme na kajacích za pozorováním západu slunce nad jezerem.

Nyaza - muzeum královského paláce

Představuje repliku královského paláce z 15. stole s doškovou střechou, královskou chýší na čerstvé mléko, které tradičně provozuje neprovdaná žena. Hvězdnou atrakcí muzea jsou Inyambo (posvátné krávy) s neuvěřitelně velkými rohy, které se nechávají ukolébávat zpěvy tradičních zpěváků. Tento jedinečný rwandský rituál si nemůžeme nechat utéct.

Kávové plantáže v Gisuma

Díky chutným kávovým zrnům a vynikajícím kávovým nápojům se město Gisuma, ležící nedaleko lesů Nyungwe, stala známou u baristů a kávových nadšenců po celém světě. Na jedné z kávových plantáží nedaleko města Gisuma se dozvíme něco málo o pěstování a zpracování kávy. Samozřejmě nebude chybět degustace. 

Image by Colin Watts

Nejlepší zážitky Uganda

Národní park Bwindi

V Národním parku Bwindi žije více polovina všech volně žijících horských goril na světě. S úžasnými gorilami budeme mít velkou šanci se setkat a vidět během treku v NP Bwindi, který se rozkládá ve vulkanických horách na hranicích se Rwandou. Setkání se 160 kg primátem tváří v tvář přímo v deštném pralese je vrcholem každé cesty do Ugandy.

Jinja Nil Tours

 V Národním parku Bwindi žije více polovina všech volně žijících horských goril na světě. S úžasnými gorilami budeme mít velkou šanci se setkat a vidět během treku v NP Bwindi, který se rozkládá ve vulkanických horách na hranicích se Rwandou. Setkání se 160 kg primátem tváří v tvář přímo v deštném pralese je vrcholem každé cesty do Ugandy. 

Safari v Národním parku Queen Elizabeth

NP Queen Elizabeth je nejoblíbenějším a také nejnavštěvovanějším parkem v Ugandě. Během klasické safari v džípech budeme pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Společně s našimi průvodci můžeme vystopovat šimpanze, slony, hrochy, antilopy nebo paviány. Součástí parku jsou krásná kráterová jezera s množstvím ptáků. Nedílnou součástí safari jsou zastávky s výhledy do krajiny.

Image by Wolfgang Hasselmann
bottom of page