top of page

Jordánsko

Poznávací zájezd

Vydejte se s námi za opravdovými zážitky do Jordánska a užijete si všech památek a přírodních divů bez davů turistů. Například skalní město PETRA, jinak vždy plné turistů, dnes zeje prázdnotou.  Cestu do Jordánska lze prodloužit o šesti denní zájezd po Libanonu.

Dobrodružství začíná

Putování Jordánskem začínáme v Ammánu, hlavním městě Jordánska, kam přilétáme z Prahy. V Ammánu posedíme v antickém koloseu, popijeme výbornou jordánskou kávu a zajdeme na nejlepší falafel ve městě. Zajedeme se podívat i na blízký hrad a pevnost. Z města Madaba na severu se vydáme na poutní a nábožensky významná místa v Jordánsku, horu Nebo a do Betánie v Zajordánsku, kde byl pokřtěn Ježíš.  Jen malý kousek odtud leží Mrtvé moře. Díky vysoké salinitě si vyzkoušíme, jaké to je nechat se nadnášet. Koupání a vody si na tomto zájezdu opravdu užijeme, protože další zastávky se týkají také vody. Po koupání v Mrtvém moři se ohřejeme pod termálním vodopádem v Ma´In Hot Spring, odkud se hned druhý den vydáme na průchod kaňonem Wádí Mudžíb. A věřte, že ani tady nezůstane nikdo suchý. Wádí Múdžíb je dalším opravdovým zážitkem, kde se kromě cesty kaňonem budeme i splavovat a na konci cesty dokonce i lehce slaňovat vysoký vodopád. Moře, koupání, lenošení na pláži, šnorchlování, a možná i potápění si užijeme v samém závěru zájezdu, kdy se zastavíme na 2 noci ve městě Aqaba u Rudého moře. Tady jsme pro vás rezervovali 4 hvězdičkový plážový komplex, kde budete mít nejlepší možnosti na pláži i pod mořskou hladinou. Ale ještě před tím se podíváme do pouště, největšího kaňonu v Jordánsku a v neposlední řadě do skalního města.

Ve Wádí Dana si vyzkoušíme, jak se spí v beduínských stanech, a to přímo nad proláklinou kaňonu. Tento ekologický projekt ubytování, stravování a služeb, které spravuje místní družstvo, stojí stranou velkého turistického ruchu. Tady budeme stranou výdobytků civilizace. Sestup do kaňonu chráněné přírodní rezervace zanechá jistě hluboké vzpomínky. Místní lidé se postarají nejen o ubytování a program, ale také o stravování s jordánskou kuchyní. V kamenné vesničce Dana si s místními lidmi můžeme popovídat nebo o jejich životě nebo se podívat do jejich skromných příbytků.

Z klidného Wádí Dana se přesuneme do turisticky nejnavštěvovanějšího místa Jordánska. Skalní město Petra, patří mezi 7 novodobých divů světa a na seznam památek UNESCO. I přes neutichající nárust turismu si Petra své místo mezi sedmi novodobými divy světa zaslouží. Archeologické naleziště je tak rozlehlé, že si na prohlídku tohoto místa vyčleníme dva dny. Podíváme se na všechny zajímavá a navštěvovaná místa této památky, a k tomu přidáme i místa, která stojí tak trochu stranou. Jako bonus si z Petry odvezete vzpomínku na noční prohlídku při svíčkách.

Pokud by se vám program zdál málo bohatý, můžeme ještě něco přidat 😊. A pokud jste dobrodružnější povahy, máte rádi destinace bez turistů, starověké památky, krásnou přírodu a vřelé místní obyvatele, prodlužte si zájezd do Jordánsko o Libanon.

Součástí poznávacího zájezdu

V ceně zájezdu je zahrnuto

letenka Praha – Ammán – Praha (s přestupem)

doprava najatým VIP minibusem

4 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích 3-5 * 

2 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 4 hvězdičkovém komplexu na pobřeží Rudého moře nedaleko pláže

1 x ubytování ve dvoulůžkovém beduínském stanu ve Wádí Dána 

1 x ubytování v luxusním beduínském stanu ve Wádí Ram 

3 x večeře (1 x Wádí Dána + 1 x Wádí Ram) 

vstup na Amman Beach u Mrtvého moře 

výlet v kaňonu Wádí Mudžíb – canyoning s průvodcem

výlet do kaňonu ve Wádí Dana

výlet ve Wadí Rum v džípech a na velbloudech vstup do termálních pramenů

uvítací a závěrečný drink

faláfel v Ammánu

český průvodce po celou dobu pobytu

 

V ceně zájezdu není zahrnuto 

stravování (pokud není uvedeno v programu) 
fakultativní výlety mimo program (potápění, let balónem)

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

IMG_20211013_132033.jpg

"Cesta za Beduíny"

termín 

10. 10. - 18. 10. 2022

9 dní

cena 59 900 Kč

IMG_20211013_161008.jpg
napište si o podrobný program zájezdu

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Wádí Dána eko kemp

Ubytování se nachází pouhé 2 km od Osmanské vesnice ve městě Dana i od začátku turistické trasy Wádí Dana, a nabízí ubytování v kempu s výhledem na Wádí Dana a přírodní rezervaci Dana. Kemp patří skupině místních zemědělců a lokálnímu družstvu (Dana Cooperative).

Zisky z ubytování se tak vrací zpět do místní komunity. Kemp se nachází v nádherné lokalitě mimo civilizaci a po večerech je osvětlený svíčkami a lampami. Poskytuje jedinečné útočiště pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Wádí Ram - pouštní dobrodružství na velbloudech

Čtyř hodinová projížďka po Wádí Ram na velbloudech nabízí krom ekologické dopravy také pohled na to, jak se po poušti po celá staletí přepravovali beduíni. 

Wádí Ram - pouštní dobrodružství v džípech

Wádí Ram nabízí jednu z nejhezčích pouštních scenérii, jaké jste kdy viděli, a jistě patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. Nesčetné nálady a dramatické barvy způsobené různým úhlem dopadajících slunečních paprsků nejlépe oceníte během výletu přes noc. Naše putování pouštní krajinou nazvané Jeep and Camel tour vás zavede na nejzajímavější místa Wádí Ram, jakou jsou kaňon Barra, Džabal Chazálí, Lawrencův pramen, Duny z červeného písku, Sedm pilířů moudrosti. V podvečer vyjedeme na Umm Sabáta za pozorováním západu slunce. Po poušti se budeme pohybovat v džípech. Naši místní průvodci vás dokonale seznámí s touto neuvěřitelně nádhernou krajinou.

Petra by night - noční Petra

Prohlídka části Petry je nejkrásnější večer. Nezapomenutelný zážitek prohlídky Síku a Pokladnice při svitu tisíců svíček.

Wádí Ram - přespání v poušti

Přespání v poušti Wádí Ram jistě patří mezi „opravdové zážitky“. Zažít legendární beduínskou pohostinnost a přespat pod hvězdami patří mezi hlavní důvody, proč se vydat do pouště. Spaní v luxusních stanech, beduínská kuchyně a večer posezení u ohně v přátelské atmosféře místních lidí. Již teď se máte na co těšit.  

Ammán - římské divadlo
- Citadela

Ráno a dopoledne prohlídka památek v historickém centru města. Posadíme se na schody římského amfiteátru, projdeme se rušnými ulicemi, zajdeme na čaj a nejlepší faláfel v Ammánu. Do velké mešity krále Abdalláha pouštějí na prohlídku i nemuslimy. Mešita pojme najednou až 7 tisíc věřících, a na její nádvoří se vejdou další 3 tisíce. Před obědem odjezd na prohlídku hradů.

Ranní koupel v termálních lázních

Termální lázně a termální vodopád Ma´In jsou hojně navštěvované turisty z Ammánu. V ranních hodinách 6:00 – 9:00 jsou lázně a vodopád přístupné jen ubytovaným hostům. Zajděte se vykoupat do termálních bazénků, které mají až 50 °C.

Let balónem - nad pouštní krajinou Wádí Ram

Nejkrásnější pohledy jsou z výšky. A to platí i pouštní krajině Wádí Ram. Pokud chcete zažít něco neobyčejného, vydejte se do na dobrodružný ranní let balónem a pozorujte východ slunce, a právě se probouzející poušť Wádí Ram. Začíná se již brzy ráno v 5 hod.

hora Nebo

Místo, kde měl Mojžíš prohlásit, že vidí zemi zaslíbenou. Jen 9 km od města Madaba leží toto nábožensky významné místo. Kromě pamětního Mojžíšova kostela, muzea se sbírkou mozaik, budeme obdivovat nádherný pohled z vyhlídky do údolí. Otevírá se odtud nádherný výhled na Mrtvé moře, na Jericho, řeku Jordán a Jeruzalém, který je vzdálený pouhých 46 km. Vedle náboženského významu má toto místo i velmi příjemnou polohu s vyhlídkou na Mrtvé moře, horu nebo, Jericho a řeku Jordán.