Nový Zéland - Singapur

Singapur.jpg

"Ze vzduchu,

po zemi i po vodě"

termín 

30. 1. - 13. 2. 2023

15 dní

cena 149 900 Kč

+

ostrovy Tonga

30.1 - 18. 2. 2023

20 dní

cena 199 900 Kč

20150329_120745.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Zážitky nabitý program začíná prohlídkou okouzlujícího Singapuru a přespáním v hotelu s největším střešním bazénem na světě. Na Novém Zélandu se tři krát proletíme vrtulníkem a z výšky budeme obdivovat to nejkrásnější, co toto souostroví nabízí, divokou přírodu. Na výletní lodi přespíme v Doubtful Sound, na kajacích proplujeme Milford Sound, v rychločlunech Jet Boats kaňon řeky Shotover. Dva čeští průvodci, procházky a menší treky, rajské pláže na ostrově Tonga a trocha adrenalinu. To vše, a mnohem více již zahrnuto v ceně zájezdu.

Dobrodružství začíná

S partnerskou CK jsme pro vás obnovili zájezd na Nový Zéland. Vracíme se po letech a tentokrát vybíráme to nejlepší z Jižního ostrova, se zastávkou v Singapuru. Jako cestovatelskou lahůdku si navíc přidáme poznání turisty nezasaženého pacifického souostroví Tonga. Na Jižním ostrově Nového Zélandu zavítáme na nejkrásnější přírodní místa. Vrtulníky se proletíme nad jezery, horami, fjordy, vodopády, skalními útvary a ledovci. Na kajaku se projedeme v nejkrásnějším fjordu Milford Sound. Adrenalinovou zkušenost získáme jízdou v rychlých člunech Jet boats v kaňonu řeky Shotover. Nezapomeneme na menší treky a procházky, jako např. trek z hory Mt. Luxmore do Te Anau (nahoru vyletíme vrtulníkem). Ochutnáme novozélandská vína a ugrilujeme si čerstvého lososa.

Let na Nový Zéland bude operován s jednodenní zastávkou v Singapuru. Připravili jsme pro vás to nejlepší z této malé ostrovní země. A jako bonus přespání v jednom z nejkrásnějších výškových hotelů v Singapuru, kde se v 57. patře můžete vykoupat v největším střešním bazénu na světě.

Pro dobrodružné povahy navíc tři ostrovy v pacifickém království Tonga, které se nabízejí k bližšímu prozkoumání. Z Nového Zélandu si zaletíme na ostrov Tongatapu, Vava´u a ´Uoleva. Tonga nejsou Fidži ani Cookovy ostrovy. Na Tonga vládne klid a harmonie. A kde se vzala Sluneční brána uprostřed Pacifiku? Možná, že zjistíme. 

Součástí poznávacího zájezdu

v ceně zájezdu zahrnuto:

letenka Praha – Singapur – Christchurch – Auckland – Praha (s přestupy)

1 x ubytování Singapur, luxusní pětihvězdičkový hotel Marina Bay Sand se střešním bazénem v 57. patře

celodenní prohlídka města Singapur, to nejzajímavější ze Singapouru (Chinatown, Chrám Buddhova zubu, Marina Bay, Garden by the Bay)

vstup Garden Bay Tree

9 x ubytování na Novém Zélandu kategorie 3 – 4 ⃰⃰

plavba lodí na Doubtful Sound s přespáním a programem, doprava minibusem po Novém Zélandu dle programu

všechny vstupy dle programu

výlet lodí za pozorování velryb

ochutnávka vín v Malbourough

prohlídka továrničky na zpracování nefritu v Hokitika

ledovec Fox Glacier

kajaky na Milford Sound

lodní výlet za pozorováním velryb v Keikoura

let vrtulníkem nad Milford Sound

let vrtulníkem na horu Mt. Luxmore

Kepler trek – dolů

trek pod horou Mt. Cook

ochutnávka vín a grilování lososů ve Twizel

2 čeští průvodci, pojištění CK proti úpadku

 

+ ostrovy Tonga

letenka Christchurch – Nuku´Alofa – Auckland (s přestupem v Aucklandu)

letenka Nuku´Alofa – Vava´u – Nuku´Alofa, letenka Nuku´Alofa – Pangai – Nuku´Alofa

4x ubytování na Tonga – lodge kategorie 3 – 5 ⃰⃰

výlet minibusem po ostrově Tongatapu s koupáním

lodní výlet na ostrově Ouleva

 

není zahrnuto v ceně zájezdu:

stravování (pokud to situace dovolí, budeme nakupovat v supermarketech a stravovat se v restauracích) 

fakultativní výlety mimo program – vyhlídkový let nad Fox Glaciar a ledovcem Františka Josefa (cena cca 500 NZL)

 

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

 

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

 

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Jízda v tryskových člunech

V kaňonu řeky Shotover zažijeme vzrušující a adrenalinovou jízdu v tryskovém (proudovém) člunu po horním toku. Jízda po tomto úseku je bez nadsázky tím nejlepším, co řeka Shotover nabízí. Nádherné peřeje, úzké kaňony, cestou je vidět několik vraků těžké techniky, která měla svého času pomoci při těžbě zlata. Milovníci Pána prstenů ocení plavbu přes brod Ford of Bruinen (v prvním díle The Fellowsh pof the Ring – kde elfka Arwen, prchající se zraněným Frodem v náručí pomocí svých kouzel zastavila jízdu temných pronásledovatelů...) Zkušený pilot tryskového člunu o tom všem zasvěceně vypráví. 

Singapur

V Singapuru začneme stylově, a to sice s přespáním v ikonickém hotelu Marina Bay tyčícím se nad zálivem. Marina Bay nabízí nejen luxusní ubytování, ale také jeden z nejkrásnějších výhledů v Singapuru, a jen ubytování hosté si mohou zaplavat v největší střešním bazénu na světě.)

Druhý den se nejdříve pěšky, a poté minibusy vydáme na prohlídku města. Začneme v Chinatown, zavítáme do Little India a nevynecháme ani Arab Street. Podíváme se do chrámu Buddhova zubu, hinduistické svatyně i největší mešity v Singapuru. Z čínské čtvrti se pěšky projdeme mezi mrakodrapy až do Marina Bay a dále pak do Gardnen by the Bay, kde nevynecháme prohlídku skleníků a na vyhlídku na stromech. 

Pozorování velryb u Kaikoura

Plavba za pozorováním velryb (95% úspěšnost). Cestou se zastavíme u kolonie lachtanů a spatříme následky velkého zemětřesení s vyzdviženým pobřežím. Jedinečné bohatství zdejšího podmořského života vysvětlují vědci velkou hloubkou vody a mísením teplých a studených oceánských proudů, jež udržuje živiny u hladiny. Většina velryb, které v Kaikoura spatříme, budou ozubení kytovci a možná i vorvaň obrovský.

Lety vrtulníkem

Prohlídka přírodních krás Nového Zélandu ze vzduchu patří jistě k nejkrásnějším zážitkům vůbec. K nejvrcholnějším zážitkům na Jižním ostrově se řadí lety vrtulníkem nad Milford Sound, Fiorlandem, horou Mt. Cook a nad Foxovým ledovcem a ledovcem Františka Josefa. A právě ke třem posledním jmenovaným místům směřuje 45 min. let vrtulníku. 

Plavba po Doubtful Sound s přespáním na lodi

Vyhlídková plavba s přenocováním kolem známého novozélandského fjordu Doubtful Sound. Z lodi si vychutnáme nádherné výhledy na okolní vrcholy a vodopády.

40 km dlouhý fjord je druhý největší v Národním parku Fiordland a se 421 m také nejhlubší. Během dne budeme projíždět civilizací nedotčenou divokou scenérií s horskými štíty, fjordy a deštným pralesem. V Národním parku žije bohatá škála ptactva a mořských tvorů, včetně tučňáků novozélandských, lachtanů Forsterových a delfínů skákavých. Odpoledne strávíme v tomto majestátním fjordu. Možnost plavby na kajaku nebo v doprovodném člunu, případně se vykoupat. V ceně výletů je na lodi honosná večeře. 

Sea kajaky na Milford Sound

Více jak čtyř hodinový výlet na mořském kajaku po fjordu Milford Sound.

Projížďka zahrnuje to nejlepší z Milford Sound jako je ledovec Pembroke Glaciar, 1650 m vysoký mořský útes Mitre Peak, vodopády, panoramatické výhledy a další. Projedeme divokou přírodou Milford Sound a možná zahlédneme tuleně, tučňáky nebo delfíny, kteří se v tomto fjordu běžně vyskytují.

Začneme v Deep Basin, kde se nejdříve seznámíme s mořským kajakem a vyzkoušíme si ho nanečisto na souši. Poté oblékneme výstroj a vyplujeme na řeku Artur River. Proplujeme jižní částí Milford Sound, dále pak do údolí Sinbad Gully a na průzračnou řeku Sinbad River. Po krátké přestávce, malé svačince pokračujeme do fjordu Harrison Cove s výhledem na Mt. Pembroke– nejvyšší hora Milford Sound. Zpátky na sever projedeme kolem kaskád a vodopádu Browen Fall– 160 m vysoký a konečně k pohlednicovému výhledu na MitrePeak. Itinerář výletu může být zvolen i v opačném směru.

Národní park Aoraki/Mount Cook

Národní park Aoraki/Mount Cook obdržel název podle Aorako/Mount Cook, nejvyšší hory Nového Zélandu (3754 m.n.m.) Jedná se o posvátné místo kmene Ngai Tahu na Jižním ostrově. My se vydáme na 4 hod. trek do údolí Hookera budeme vyhlížet nejvyšší horu NZ. 

Grilování lososů a ochutnávka novozélandských vín

Na rozlučkový večer s Novým Zélandem si ugrilujeme čerstvé lososy a ochutnáme bílá i červená novozélandská vína.