Laos - Kambodža

IMG_20200131_061150.jpg

"Cesta za vnitřním klidem

a harmonií"

termín

13. 1. – 27. 1. 2023

15 dní
cena 99 900 Kč

IMG_20200201_173657.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Dvě země Jihovýchodní Asie, dva cestovatelské skvosty, jeden lepší než druhý. Kambodža se svým mystickými a neuvěřitelně rozlehlými khmerskými chrámy Angkor Wat. Laos se vřelými lidmi a nádhernou přírodou. 

Je tu nový zájezd „Luxusní Laos a Kambodža“.

Proč luxusní? Letecké přesuny, čtyř a pěti hvězdičkové hotely s bazény, a hlavně bohatý a opravdu luxusní program zájezdu. Díky leteckým přesunům ušetříme čas na přesunech, který pak využijeme na získávání „opravdových zážitků“. Vybrali jsme pro vás jedny z nejlepších hotelů ve výborných lokalitách.

Některé z nich, jako třeba hotel na ostrově Don Daeng jsou sami o sobě již zážitkem. V hotelových bazénech si po náročných programech můžete zrelaxovat, odpočinout si nebo se nechat namasírovat. V bohatém a nabitém programu jsme namixovali opravdové zážitky tak, aby zájezd nebyl jen o poznávání chrámů, měst, tržišť a projížďkách pro Mekongu, i když ani toto v programu nechybí. Navíc jsme přidali pár opravdových zážitků jako například koupání se slony v Elephant Village Sanctuary v Luang Prabang, jízdu na Zipline drahách nad vodopády na Mekongu nebo přelet v balónu nad chrámy v Angkor Wat. To vše v ceně zájezdu.

Dobrodružství začíná

Zájezd začínáme v laoském Luang Prabang, kam doletíme s přestupem z Bangkoku. Tady poprvé uvidíte řeku Mekong. Tato ohromná řeka vás bude provázet po většinu zájezdu. V Luang Prabang se zastavíme v buddhistických chrámech a večer zajdeme na noční trhy a ochutnáme první exotická jídla laoské kuchyně. Vykoupeme se v kaskádách a vodopádech Kuang Si a prozkoumáme Buddhovy jeskyně v Pak Ou. Cestou přes hory do Vang Vieng budeme zastavovat na výhledy a pozorovat život zemědělců ve vesnicích. Na řece Nam Xong ve Vang Vieng si užijeme romantickou plavbu dvoumístnými motorovými lodičkami. V hlavním městě Laosu Vientiane shlédneme neznámější vizuální stúpu Laosu Phat That Luang. A pak již zamíříme do Jižního Laosu, na ostrov Don Daeng, odkud podnikneme hned několik výletů. Lodí se po Mekongu dostaneme do Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů), na pozorování delfínů a na největší vodopády Jihovýchodní Asie, kde si vyzkoušíme Zipline dráhy a zavěšené mosty.

Z Jihu Laosu se přímým leteckým spojem dostaneme do Siem Reap, naší základny pro tří denní poznávání khmerských chrámů Angkor Wat a okolí. Vstupní formality na letištích vyřídíme daleko rychleji než na pozemních hraničních přechodech. I právě proto jsme zvolili na tomto zájezdu letecké přesuny. Na rozloze 400 m² se u Siem Reap rozkládá několik stovek chrámových komplexů, a i za tři dny je nemáte šanci všechny zhlédnout. Ale nebojte se, uvidíme ty nejhlavnější, a po třech dnech prohlídek budeme mít chrámů opravdu dost. Prohlídku chrámů jsme rozdělili tak, aby vám nesplynuly v jeden. Mezi prohlídkami si odpočineme u hotelové bazénu, proletíme se v balónu a lodí se zajedeme podívat do plovoucí vesnice. Večery v Siem Reap strávíme na známé ulici Pub Street nakupováním suvenýrů, ochutnáváním kambodžské kuchyně, anebo jen tak se procházením. 

V hlavním městě Laosu Vientiane a v hlavním městě Kambodži Phnompenhu jsme pro vás připravili prohlídky se směsicí všeho zajímavého. Podíváte se do chrámů, paláců i muzeí.

Tropický rajský ostrov Koh Rong Sanloem ležící nedaleko kambodžského pobřeží je více než příhodné místo na závěr naší cesty. Pohodu, klid a relax si užijeme na plážích s jemným bílým pískem u křišťálově čistého moře. U resortu můžeme šnorchlovat, procházet, lenošit u nekonečného bazénu nebo v hotelovém baru ochutnat jeden z exotických koktejlů. 

A to jistě není vše. Zážitků a míst, která navštívíme bude během cesty více. To vše z místními a českým průvodcem. Pokud máte rádi památky, přírodu, projížďky na lodích, dobrodružné aktivity, ochutnávání místní kuchyně, a to všechno v pohodě, klidu a s trochou luxusu, je tento zájezd právě pro Vás.

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Bangkog a zpět s přestupem

letenka Bangkog – Luang Prabang

letenka Vientiane – Pakse

letenka Pakse – Phnompenh

letenka Phnompenh – Sihanoukville

letenka Sihanoukville – Bangkog

12 x ubytování v luxusních hotelích s bazénem **** -***** všechny vstupy dle programu

najatá doprava z letiště do hotelu a zpět

najatá doprava dle programu

večerní projížďka lodí po Mekongu v Luang Prabang

výlet k vodopádům Kuang Si

krmení slonů a koupání se slony

výlet do Pak Ou a Buddhových jeskyní

výlet motorovou lodičkou pro 2 osoby ve Vang Vieng prohlídka města Vientiane

prohlídka města Phnompenh

doprava na ostrov Don Daeng 

výlet Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů – lodí, autem, tuk tuk)

oběd na Si Phan Don

výlet lodí za pozorováním delfínů

návštěva chrámů Wat Po

3 denní vstupenka na chrámy v Angkor Wat

doprava tuk tukem po Angkor Wat

výlet lodí do plovoucí vesnice na jezeře Tohlén Sap prohlídka Phnompenh 

lodní lístek na ostrov Koh Rong Sanloem a zpět šnorchlovací výlet lodí na ostrově Koh Rong Sanloem  český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy), pojištění CK


v ceně zájezdu není zahrnuto 

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!)

stravování mimo uvedený program

výlety a vstupy mimo program

vstupní vízum Laos 32 USD (nutné 3 fotografie)

vstupní vízum Kambodža (30 USD)

Stravovat se budeme v restauracích, na hotelích i na tržišti. Chceme, abyste ochutnali místní laoskou i kambodžskou kuchyni. 

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Večerní projížďka lodí
po Mekongu

Za zážitky vyrazíme hned jak si odpočineme po cestě, vykoupeme v bazénu, a celkově se připravíme na bohatý program. Začneme plavbou po Mekongu při západu slunce. Západy slunce tu bývají opravdu velmi krásné.

Budhovy jeskyně
- vesnice Pak Ou

Z Luang Prabang se minibusy přemístíme do 40 km vzdálené vesnice Pak Ou na břehu řeky Mekong. Místní dopravci nás tradičními laoskými loděmi převezou na druhou stranu Mekongu. V Buddhových jeskyních Tham Ting a Tham Phoum objevíte tisíce sošek Buddhy. Je odtud krásný výhled na Mekong. Ve vesnici Pak Ou můžete nakoupit suvenýry. Za krátkou návštěvu stojí i místní chrám s výhledy na okolní hory a řeku Mekong.  

Si Phan Don
- čtyři tisíce ostrovů

Si Phan Don neboli „Čtyři tisíce ostrovů“ si zachoval víceméně nedotčeném stavu nížin Jižního Laosu. Labyrint ostrůvků, skalisek a písčin najdeme na nejjižnějším konci Laosu, kousek od hranice s Kambodžou. Počet ostrovů a ostrůvků se mění v závislosti na ročním období, kdy jejich počet ubývá v období dešťů. 

Plovoucí vesnice na jezeře Tohle Sap

Opravdový zážitek z Kambodži si odvezeme z letu balónem nad chrámy za Angkor Wat. Při západu slunce budete pozorovat nejen chrámy, ale i okolní přírodu, vesnice, políčka a lidi z ptačí perspektivy. Kam dolétneme, a co uvidíme bude záležet na povětrnostních podmínkách. 

Night market - večerní trhy

Po projížďce lodí se vydáme do centra městě. Na hlavní ulici se večer odehrává večerní trh. Nabízí se tu nejen nepřeberné množství výrobků, exotických suvenýrů, ale také mnoho restaurací a trh s jídlem. Ochutnáme něco exotického nebo si dáme nějakou asijskou klasiku?

Procesí s mnichy

Každé ráno za svítání prochází městem desítky buddhistických mnichů a sbírají milodary od místních lidí a přihlížejících turistů. Mniši procházejí mnohými uličkami Luang Prabang, a tak se turistickým místům a zástupu dá docela lehce vyhnout. Stačí si počkat v postranní uličce a naplno si prožít tento nádherný rituál milosrdenství. Rýži pro mnichy si necháme připravit v našem hotelovém resortu, aby mladí buddhističtí kluci ochutnali jednou také něco jiného než lepkavou rýži z ulice. 

Let balónem u Angkor Wat

Opravdový zážitek z Kambodži si odvezeme z letu balónem nad chrámy za Angkor Wat. Při západu slunce budete pozorovat nejen chrámy, ale i okolní přírodu, vesnice, políčka a lidi z ptačí perspektivy. Kam dolétneme, a co uvidíme bude záležet na povětrnostních podmínkách. 

Ostrov Kog Rong Sanloem

Přibližně hodinu plavby lodí od města Sihanaknouville se nachází ostrov Koh Rong Samloen. Najdeme tu nádherné udržované pláže s křišťálově čistou vodou, místa na šnorchlování, relax a procházky. Prostě dokonalé místo k zakončení cesty po Laosu a Kambodži. Užijme si východy a západy slunce, lenošení v nekonečném bazénu, válení se v jemňoučkém písku, procházky po plážích i přes džungli. Necháme se namasírovat, půjčíme si kajak a projedeme se po zátoce. Připravena je i lehká procházka na druhou stranu ostrova s vykoupáním na pláži Lazy Beach nebo odpolední šnorchlování z lodi.  

Vodopády Kuang Si

Vodopády Kuang Si jsou velmi navštěvované místo. A není se čemu divit. Kaskády s namodralou vodou, vysoký vodopád, cestičky v džungli, místa na koupání, to vše turisty přitahuje.  My si ráno trochu přivstaneme, a díky tomu budeme mít vodopády skoro jen sami pro sebe. Můžete si zaplavat a nechat se namasírovat proudem protékající vody v jedné z kaskád, kde je koupání povoleno.