top of page

Laos - Kambodža

IMG_20200131_061150.jpg

"Cesta za vnitřním klidem

a harmonií"

termín

13. 1. – 27. 1. 2023

15 dní
cena 99 900 Kč

IMG_20200201_173657.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Dvě země Jihovýchodní Asie, dva cestovatelské skvosty, jeden lepší než druhý. Kambodža se svým mystickými a neuvěřitelně rozlehlými khmerskými chrámy Angkor Wat. Laos se vřelými lidmi a nádhernou přírodou. 

Je tu nový zájezd „Luxusní Laos a Kambodža“.

Proč luxusní? Letecké přesuny, čtyř a pěti hvězdičkové hotely s bazény, a hlavně bohatý a opravdu luxusní program zájezdu. Díky leteckým přesunům ušetříme čas na přesunech, který pak využijeme na získávání „opravdových zážitků“. Vybrali jsme pro vás jedny z nejlepších hotelů ve výborných lokalitách.

Některé z nich, jako třeba hotel na ostrově Don Daeng jsou sami o sobě již zážitkem. V hotelových bazénech si po náročných programech můžete zrelaxovat, odpočinout si nebo se nechat namasírovat. V bohatém a nabitém programu jsme namixovali opravdové zážitky tak, aby zájezd nebyl jen o poznávání chrámů, měst, tržišť a projížďkách pro Mekongu, i když ani toto v programu nechybí. Navíc jsme přidali pár opravdových zážitků jako například koupání se slony v Elephant Village Sanctuary v Luang Prabang, jízdu na Zipline drahách nad vodopády na Mekongu nebo přelet v balónu nad chrámy v Angkor Wat. To vše v ceně zájezdu.

Dobrodružství začíná

Zájezd začínáme v laoském Luang Prabang, kam doletíme s přestupem z Bangkoku. Tady poprvé uvidíte řeku Mekong. Tato ohromná řeka vás bude provázet po většinu zájezdu. V Luang Prabang se zastavíme v buddhistických chrámech a večer zajdeme na noční trhy a ochutnáme první exotická jídla laoské kuchyně. Vykoupeme se v kaskádách a vodopádech Kuang Si a prozkoumáme Buddhovy jeskyně v Pak Ou. Cestou přes hory do Vang Vieng budeme zastavovat na výhledy a pozorovat život zemědělců ve vesnicích. Na řece Nam Xong ve Vang Vieng si užijeme romantickou plavbu dvoumístnými motorovými lodičkami. V hlavním městě Laosu Vientiane shlédneme neznámější vizuální stúpu Laosu Phat That Luang. A pak již zamíříme do Jižního Laosu, na ostrov Don Daeng, odkud podnikneme hned několik výletů. Lodí se po Mekongu dostaneme do Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů), na pozorování delfínů a na největší vodopády Jihovýchodní Asie, kde si vyzkoušíme Zipline dráhy a zavěšené mosty.

Z Jihu Laosu se přímým leteckým spojem dostaneme do Siem Reap, naší základny pro tří denní poznávání khmerských chrámů Angkor Wat a okolí. Vstupní formality na letištích vyřídíme daleko rychleji než na pozemních hraničních přechodech. I právě proto jsme zvolili na tomto zájezdu letecké přesuny. Na rozloze 400 m² se u Siem Reap rozkládá několik stovek chrámových komplexů, a i za tři dny je nemáte šanci všechny zhlédnout. Ale nebojte se, uvidíme ty nejhlavnější, a po třech dnech prohlídek budeme mít chrámů opravdu dost. Prohlídku chrámů jsme rozdělili tak, aby vám nesplynuly v jeden. Mezi prohlídkami si odpočineme u hotelové bazénu, proletíme se v balónu a lodí se zajedeme podívat do plovoucí vesnice. Večery v Siem Reap strávíme na známé ulici Pub Street nakupováním suvenýrů, ochutnáváním kambodžské kuchyně, anebo jen tak se procházením. 

V hlavním městě Laosu Vientiane a v hlavním městě Kambodži Phnompenhu jsme pro vás připravili prohlídky se směsicí všeho zajímavého. Podíváte se do chrámů, paláců i muzeí.

Tropický rajský ostrov Koh Rong Sanloem ležící nedaleko kambodžského pobřeží je více než příhodné místo na závěr naší cesty. Pohodu, klid a relax si užijeme na plážích s jemným bílým pískem u křišťálově čistého moře. U resortu můžeme šnorchlovat, procházet, lenošit u nekonečného bazénu nebo v hotelovém baru ochutnat jeden z exotických koktejlů. 

A to jistě není vše. Zážitků a míst, která navštívíme bude během cesty více. To vše z místními a českým průvodcem. Pokud máte rádi památky, přírodu, projížďky na lodích, dobrodružné aktivity, ochutnávání místní kuchyně, a to všechno v pohodě, klidu a s trochou luxusu, je tento zájezd právě pro Vás.

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Bangkog a zpět s přestupem

letenka Bangkog – Luang Prabang

letenka Vientiane – Pakse

letenka Pakse – Phnompenh

letenka Phnompenh – Sihanoukville

letenka Sihanoukville – Bangkog

12 x ubytování v luxusních hotelích s bazénem **** -***** všechny vstupy dle programu

najatá doprava z letiště do hotelu a zpět

najatá doprava dle programu

večerní projížďka lodí po Mekongu v Luang Prabang

výlet k vodopádům Kuang Si

krmení slonů a koupání se slony

výlet do Pak Ou a Buddhových jeskyní

výlet motorovou lodičkou pro 2 osoby ve Vang Vieng prohlídka města Vientiane

prohlídka města Phnompenh

doprava na ostrov Don Daeng 

výlet Si Phan Don (Čtyři tisíce ostrovů – lodí, autem, tuk tuk)

oběd na Si Phan Don

výlet lodí za pozorováním delfínů

návštěva chrámů Wat Po

3 denní vstupenka na chrámy v Angkor Wat

doprava tuk tukem po Angkor Wat

výlet lodí do plovoucí vesnice na jezeře Tohlén Sap prohlídka Phnompenh 

lodní lístek na ostrov Koh Rong Sanloem a zpět šnorchlovací výlet lodí na ostrově Koh Rong Sanloem  český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy), pojištění CK


v ceně zájezdu není zahrnuto 

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!)

stravování mimo uvedený program

výlety a vstupy mimo program

vstupní vízum Laos 32 USD (nutné 3 fotografie)

vstupní vízum Kambodža (30 USD)

Stravovat se budeme v restauracích, na hotelích i na tržišti. Chceme, abyste ochutnali místní laoskou i kambodžskou kuchyni. 

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.