Kolumbie - Ekvádor - Galapágy 

IMG_20190323_102929.jpg

"Blízko nedotčené přírodě"

termín 

5. 12. - 21. 12. 2022

17 dní

cena 109 900 Kč

IMG_20190403_150226.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Máte rádi přírodu? Máte rádi zvířátka? Máte rádi dobré lidi a výborná jídla? Chtěli byste poznat jednu z méně známých jihoamerických zemí, a přitom se vydat na jedny z nejhezčích ostrovů v Latinské Americe? Pak jste tu správně. 

Dobrodružství začíná

Váš sen o ostrovech Galapágy se může stát skutečností. Vydejte se s námi za pozorováním hravých lachtanů, poskakujících tučňáků, suchozemských a mořských leguánu, obřích želv, terejů nebo třeba červených krabů. Zašnorchlujte si pod mořskou hladinou a objevte želvy mořské, žraloky galapážské, najděte endemické hvězdice nebo černé korály. Zájezd ovšem není jen o ostrovech. Hned na začátku se podíváme do jedné z nejkrásnějších jihoamerických zemí, Kolumbie. Tato země vás jistě v mnohém překvapí. Příroda, lidé, jídlo, bohatá historie a kultura. Zažijte příjemné dny na ranči Buenos Aires, kde se o vás bude starat přímo majitelka Fany. Tady si budete připadat jako u babičky nebo tetičky. Krom dobré pohody je hotel Buenos Aires výbornou základnou pro podniknutí dalších aktivit. Šetřit vás nebudeme. Čekají vás outdoorové aktivity jako např. slaňování 80 m vysokého vodopádu, rafting na řece a létání na paraglidu s instruktorem. Bát se nemusíte. Zvládli to všichni před vámi, zvládnete to i vy. O to se postaráme my a naši kolumbijští instruktoři Grace a Carlos. Z Kolumbie to není vše. Krom hlavního města Bogoty a prohlídky centra a bohatého a interaktivního muzea zlata, se podíváte do údolí Valle de Cocora. Rostou tu největší palmy na světě „Palma de Cerra“ a pěstuje se tu nejlepší kolumbijská káva. Na plantáži se dozvíte vše o pěstování a zpracování kávy. A na plantáž si dojedete pěkně po „kovbojsku“ na koni. Nakonec nesmíme opomenout návštěvu hlavního města Ekvádoru a jeho okolí. V Quito se zastavíte přímo na rovníku. Opravdu se na jižní polokouli otáčí voda při vypouštění z umyvadla opačným směrem? V nedalekých městečkách Otavalo a Cotacachi můžete nakoupit suvenýrů více, než uvezete. Ponča, obrazy, tapisérie, hudební nástroje, panamské klobouky, kožené výrobky a spoustu dalšího. 

Na zájezdu Kolumbie, Ekvádor a Galapágy vás jistě čeká více než jen to, co jsme napsali na úvod. Nebojte se, neseďte doma a vydejte se za „Opravdovými zážitky“. 

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Bogota

Quito s přestupy

letenka Bogota – Bucaramanga – Bogota

letenka Bogota - Quito

letenka Quito – Baltra (Galapágy) – Quito (s přestupy)

15 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji-kategorie 3 - 5 *

12 x snídaně (kontinentální)

2 x oběd – Galapágy

veškerá doprava najatými autobusy dle programu

vstup do Muzea – Museo del Oro

vstup na kávovou plantáž – prohlídka s ochutnávkou kávy 

projížďka na koních – Salento – kávová plantáž a zpět

trek do rezervace Acaime ve Valle de Cocora

výlet na trhy v Otavalu a Cotocachi – Ekvádor

vstup na Mitad del Mundo – rovník

vodní výlet Bartolomé se šnorchlováním – Galapágy

lodní výlet na ostrov Seymour Norte – pozorování ptáků, tuleňů

prohlídka El Chato rezervace – galapážské želvy

trek z historického města Barichara do vesničky Guane 

Rappeling- slaňování vodopádu Juan Curi (80 metrů)

rafting na řece Rio Fonce – úroveň 1 – 3

český průvodce po celou dobu pobytu (není přítomen při letu z/do Evropy)

pojištění CK proti úpadku

 

v ceně zájezdu není zahrnuto 

vstup do Národního parku Galapágy = 150 USD

odbavení a kontrola zavazadel při odletu na Galapágy = 40 USD

paragliding (cca 1.000 Kč)

doplatek za jednolůžkový pokoj = 14. 900,- Kč

stravování, pokud není uvedeno v programu

osoby starší 70 let předkládají potvrzení od doktora o dobrém zdravotním stavu

osoby mladší 18 ti let jen doprovodu rodičů

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

El Chato + lávové tunely

pozorování gigantických želv galapážských v jedné z rezervací, želvy si prohlédnete v jejich přirozeném prostředí

Ostrov Bartolomé

Celodenní výlet na ostrov Bartolomé. Prohlídka ostrova, šnorchlování v zátoce Pinnacle (možnost vidět tučňáky, tuleně, mořské želvy a bohatý podmořský život) koupání a slunění na pláži, oběd na lodi.

Trek v údolí

Procházka údolím Valle de Cocora s palmami „palma de cera“ – vosková palma – nejvyšší palma na světě dorůstá do výšky 60 m. Z Valle de Cocora se vydáme na 6 hod. trek, který nás zavede do přírodní rezervace Acaime (stezka vede kolem řeky v podhůří Los Nevados, budeme přecházet lanové mosty, pozorovat kolibříky a kochat se nádhernou přírodou).

Museo del Oro

Prohlídka muzea zlata „Museo del Oro“ jednoho z nejbohatších muzeí Jižní Ameriky, prohlédnout si můžete více jak 55 tis. exponátů, nejen ze zlata, interaktivní muzeum zaujme každého návštěvníka.

Slaňování vodopádu

Jedinečná možnost vyzkoušet si velmi oblíbenou outdoorovou aktivitu slaňování vodopádu. Slaňovat budeme 80 m vysoký vodopád Juan Curi. Nemusíte se bát, místní zkušení instruktoři vám vše vysvětlí a dobře zaškolí. Vodopád se nachází v nádherné tropické přírodě, pokud nenajdete odvahu, můžete se v tůňce pod vodopádem jen vykoupat.

Paragliding s instruktorem

Jedinečná možnost vyzkoušet si nenáročný paraglidový let s instruktorem nad údolím nedaleko San Gil – výborná cena = cca 1.000 Kč – není v ceně zájezdu.

Ostrov Seymour Norde

prohlídka rezervace Seymour Norte – pozorování fregatek, ptáků boobies s modrýma nohama, leguánu suchozemských i mořských a tuleňů v jejich přirozeném prostředí.

Tradiční trhy

Tradiční trhy ve městech Otavalo a Cotocachi – podíváte se na tradiční výrobky, jakož jsou např. dřevěné sošky, tapisérie, textilie, ponča, oblečení, klobouky Panamáky. V Cotacachi jsou to především výrobky z kůže – boty, kozačky, kabelky, bundy.

Kávová plantáž

Projížďka na koních ze Salenta na kávovou plantáž – prohlídka kávové plantáže, společně si projdeme pěstováním a zpracováním kávy na malé rodinně plantáži OCASO.

Finca Buenos Aires

Ubytování na nádherné koloniální farmě. Tady se budete cítit jako u „babičky na prázdninách“ – bazén, kulečník, bar a výborná kuchyně. večerní koupání v bazénu – posezení na baru

Rafting na řece Rio Fonce

Další z outdoorových aktivit, které jsme si pro vás připravili, a kterou budete sami vyzkoušet je rafting. Nenáročný sjezd na řece Rio Fonce se řadí do kategorie obtížnosti 1-3, dle aktuálního stavu vody.

Rovník Mitad del Mundo

Rovník se nachází jen několik kilometrů od centra města Quito. Společně se podíváme na obě místa, která dnes označují rovník. Původní místo, které bylo vytyčeno v 18. století a na nové místo, které vyměřili dnešní GPS. Vyzkoušíte si různé aktivity, kterými oblbují turisty 😊 nebo si můžete nechat každou půlku na jiné polokouli.