Kanada

Poznávací zájezd

 Nový zájezd Kanada „Vlakem od Atlantiku k Pacifiku“ potěší všechny milovníky divoké přírody a nadšence cestování. Společně se vydáme za poznáním neskutečné krásy kanadské přírody, pozorováním divokých zvířat a načerpání energie z úchvatných scenérií.  Stejně jako v Japonsku, i Kanadu si projedeme převážně vlakem. Kvalita a třída vlakův Japonsku a v Kanadě je rozdílná a nedá se srovnávat, ale několika denní dobrodružná jízda kanadskou přírodou s panoramatickými výhledy do krajiny je zážitkem sama o sobě. K dopravním prostředkům navíc přidáme zapůjčení aut ve Skalnatých horách a na Vancouver Island. Z malého horského městečka Jasper se vydáme do třech národních parků, Jasper, Banf a Yoho. Projdeme se k ledovcovému jezeru Edith Cawel a vystoupáme na ledovec Athabasca. Lanovkou vyjedeme na horu Mt. Whistler a na raftu sjedeme část řeky Athabasca.  Niagarské vodopády zažijeme z lodi, Toronto z televizní věže, Montreal si projdeme pěšky, Ottawu zase vyhlídkovým panoramatickým autobusem. Z Vancouveru se přeplavíme trajektem na Vancouver Island a možná po cestě zahlédneme velryby nebo delfíny. Opravdové zážitky s TAM TAM travel na Vás čekají v Kanadě.  

Dobrodružství začíná

VLAKEM OD VÝCHODU K ZÁPADU KATEDRÁLA NOTRE DAME V MONTRELU NOVA SCOTIA CABOT TRAIL   CESTOVÁNÍ ZAPŮJČENÝMI AUTY OTTAWA VĚŽ CN TOWER V TORONTO LODÍ POD NIAGARSKÉ VODOPÁDY SKALNATÉ HORY PANORAMTICKÉ VÝHLEDY NP JASPER, BANF A YOHO KANADSKÁ WHISKEY VÝŠLAP NA LEDOVEC VYHLÍDKOVÝ AUTOBUS TREK NA VANCOUVER ISLAND

Součástí poznávacího zájezdu

Zahrnuto v ceně zájezdu 

letenka Praha – Montreal, Vancouver – Praha, s přestupem

10 x ubytování v hotelech kategorie 3-4* ve dvoulůžkovém pokoji

5 x snídaně (kontinentální)

veškeré najatá doprava

zapůjčení aut s tankováním a pojištěním

jízdenky na vlaky Canadian Railways dle programu

 vstupenky dle programu

pojištění CK proti úpadku

český průvodce po celou dobu zájezdu

(vyjma letů z/do Evropy),


V ceně zájezdu není zahrnuto

stravování, pokud není uvedeno v programu

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR).

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Kanada 2022

"Vlakem od Atlantiku do Pacifiku"

termín

 -1. 9. - 15. 9. 2023 

15 dní

cena 99 900 Kč

Jasper 2022.JPG
napište si o podrobný program zájezdu

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Montreal - vyhlídková plavba lodí

Nejkrásnější pohled na město je z lodi. Při ranní vyjížďce si prohlédneme město Montreal tradičně i netradičně z lodi.  

Třídenní jízda vlakem
přes Kanadu

v 9:50 hod. odjezd vlakem z Toronta do Jasper (Skalnaté hory). Nejkrásnější výhledy na kanadskou přírodu se naskýtají z vlaku. Budete mít jedinečnou šanci užít si tří denní jízdu vlakem, a přitom pozorovat nádhernou kanadskou krajinu, kochat se a zároveň si i odpočinout. Jízdenky jsme rezervovali ve třídě ekonomy, za příplatek je možnédoobjednat kupé (20.000 Kč/os.)

Zapůjčenými auty po skalnatých horách

Díky zapůjčeným autům se na cestách stáváme svobodnějšími. Alespoň takovou máme zkušenost z jiných zájezdů (Tahiti, Markézy, Bonaire, Curacoa, Brazílie po české stopě). Nejsme závislí na pronajaté dopravě ani řidičích. My sami se stáváme řidiči, a my sami se rozhodujeme, kde zastavit, kde udělat přestávku, kdy vyjet, a v kolik hodit dojet na místo. Auta z půjčovny vždy necháváme pojistit na nejvyšší možnou sazbu, tak aby naši klienti nenesli žádnou hmotnou zodpovědnost. Ve skalnatých horách se budeme projíždět celé dva dny, tak abychom poznali a viděli, co nejvíce z nádherné kanadské přírody.

Vyhlídková věž
CN Tower

Turistická atrakce číslo jedna v Toronto a zároveň jeden z nejznámějších symbolů města a Kanady. Z vrcholu vyhlídkové věže se vám naskytne neuvěřitelný výhled. Nejkrásnější světelná show, kdy se celá věž světélkuje, začíná po setmění.

Jezero Annet lake - Maligne Canyon a Petit lake

Odpolední vyjížďka zapůjčenými auty na jezero Annet lake a dále procházky kaňonem Maligne a okolo jezera Petit lake. Jedinečná příležitost spatřit divoká zvířata (jeleny, losy, orly a možná i medvědy) v jejich přirozeném prostředí.  

Celodenní výlet na Vancouver Island

Brzy ráno se přesuneme z centra města do přístavu a trajektem přeplujeme na Vancouver Island (cca 1,5 hod.) na celodenní výlet na Vancouver Island, kde si prohlédneme nejzajímavější místa města Viktoria a projedeme se na mořském kajaku.

Niagarské vodopády 

Niagarské vodopády nepatří k nejvyšším na světě, ale co se týče obrovského průtoku vody, kdy se každou vteřinu řítí z útesu více jak 2830 krychlových metrů vody, málo které vodopády na světě je překonají. Užijte si den s vyhlídkami, tu nejlepší zažijete na Table Rock a nechte se osvěžit vodní tříští na lodním výletu přímo pod vodopády.

Edith Cawell lake AND MOUNTAINS

Po krátké procházce, po nejdříve asfaltové a později štěrkové cestě, se dostaneme přímo k jezeru Edith Lake a pod ledovec Angel Glacier. Odpadlé ledové bloky se lehce pohupují na hladině jezera a dokreslují obraz jednéz nejkrásnějších přírodních scenérií v Kanadě.