Japonsko

IMG_20190926_001235.jpg

"Cesta Samuraje"

termín 

1. 4. - 16. 4. 2023

16 dní

cena 109 900 Kč

IMG_20190924_065621.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Zájezd Japonsko „Cesta Samuraje“ potěší nejen milovníky poznávání exotických kultur a cestování, ale i ty kteří chtějí zažít opravdové zážitky, pobýt v přírodě, rozjímat v chrámech, vystoupat na sopku, projet se na kole mezi rýžovými poli, ochutnat opravdové sushi, napít se z dřevěných sudů tradičního nápoje saké, projet se lodí po řece, jezeře i moři, procházet se v zahradách a parcích, jezdit rychlými vlaky, nechat se vozit rikšou, rozhlédnout se z nejvyšší věže na světě, posnídat čerstvé ryby na rybím trhu, přejít nejrušnější ulici, pozorovat Gejši, koupat se v horkých termálních lázních, vidět sněžné opice, obléci se do kimona, spát na tatami v ryokjanech, strávit noc v mnišské noclehárně, přespat v ubytovací kapsli,  chodit po mnoha schodech, objevovat chrámové komplexy, meditovat s mnichy, stát se součástí festivalu nebo se jen tak bavit s Japonci.

Dobrodružství začíná

Japonsko je veliké, zajímavé a natolik exotické, že bychom mohli sestavit hned několik itinerářů a všechny by byly zajímavé. Vybrali jsme pro vás místa tak, abychom viděli z Japonska to nejzajímavější.  A protože rádi kombinujeme města, přírodu a opravdové zážitky, ne vždy jezdíme po turistické trase. Itinerář je originální a je připravený výhradně pro klienty TAM TAM travel. Tak jako vždy jsme nekopírovali ani program ani cenu zájezdu.  Na cestě po Japonsku nás bude doprovázet česky mluvící průvodce žijící v Japonsku, Honza Drápela.

Vydejte se s námi za vaší největší Exotikou, vydejte se do Japonska a navštivte Tokio, Nikkó,Tóno, Tsuruoka, NP Dewa – Sanzan, Niigata, Gatsugi, Nagano, Obuse, Judanaka Onsen, Kanazawa, Kjóto, Nara, NP Hakone, Pět jezer Fudži, Kamakura a další. Po celou dobu se budeme přesunovat vlaky JR (místní vlaky, a především rychlostní vlaky Shinkansen.

Součástí poznávacího zájezdu

v ceně zájezdu zahrnuto:

letenka Praha – Tokio a zpět (s přestupem)

14 denní jízdenka na vlaky Japonských drah JR PASS

veškerá doprava autobusy a metrem

12 x nocleh v hotelích ** - ****

1 x nocleh v mnišské noclehárně

1 x nocleh v kapslovém hotelu

10 x snídaně, plavba po řece Sumido

snídaně na rybím trhu

vstupenka na Skytree tower

vstupné do všech chrámů dle programu

vstupné do muzeí dle programu

tradiční večeře v šakubó

tradiční oběd v Kjóto

ochutnávka saké

vypůjčení jízdního kola na den v údolí Tóno 

vstup do zahrad dle programu

jízda v rikše

výprava za gejšami

vstupenky na lanovku a loď Pět jezer Fudži

český průvodce žijící v Japonsku

(není přítomen při letu z Evropy a do Evropy)

 

není zahrnuto v ceně zájezdu:

stravování mimo program, vstupy a fakultativní výlety mimo program

Nutné vyřízení víz na velvyslanectví v Praze (vyřídí CK)

Doplatek za jednolůžkový pokoj (15 900 Kč)

Testy PCR a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Výprava za Gejšami 

Společně se vydáme na mimořádně zajímavou a velmi oblíbenou pěší výpravu, kde se během hodiny projdeme čtvrtěmi Gion a Mijagawa-čo a řekneme si něco málo o Gejšách, jejich práci, historii a poslání. Při troše štěstí můžeme Gejšy zahlédnout. 

Yudanaka Onsen a sněžné opice

Při koupeli v Rotemburu v prostorách areálu Monkey Park můžete snadno spatřit makaky japonské alias sněžné opice. Za opicemi se také vydáme z lázeňské vesnice Kabajaši Onsen (20 minut pěšky). Žije zde přibližně 200 makaků.

Masakuči saké

Ochutnáte čtyři druhy vynikajícího oblíbeného rýžového nápoje, včetně tradičního saké zrajícího v obřích dřevěných kádích.

Vyhlídková věž Tokyo Skytree Tower

Tokyo Skytree je doslova vrcholnou ze všech nových tokijských atrakcí a se svými 634 metry se řadí mezi nejvyšší stavby světa. Na rozdíl od Úřadu metropolitní vlády nebo Mori Tower se Skytree rozhlíží nad Tokiem zvenčí a nabízí vzácný pohled na celé město naráz, doplněný za jasného počasí i siluetou hory Fudži. I za zamračených dnů se vám však skleněné podlahy jistě postarají o zcela nezapomenutelný zážitek.

Doprava Šinkanzeny

Se společností Japan Railways a jejími vlaky, mnohdy rychlovlaky Šinkanzen se budeme přepravovat po Japonsku. Čtrnácti denní Japan Railways pas nás bude opravňovat k neomezenému cestování. Japonský ostrov Honšú projedeme společně od jihu na sever a ze severu zpět na jih, stejně jako od východu k západu.  V Japonsku nejde jen o ikonické rychlovlaky, protože pomalou železniční romantiku zažijeme v provinčních městečkách a na vesnicích. Již nyní se můžete těšit na nejmodernější vlaky, pohodlné cestování a dokonalou přesnost spojení.   

Vyjížďka v Džinrikša

Půl hodinová vyjížďka po historickém centru města v džin rikša, rikše tažené člověkem.

Rybí trh

Většina čerstvých ryb v Tokiu je prodávána na centrálním rybím trhu. Velkým zážitkem je aukce mraženého tuňáka v pět hodin ráno. My se spokojíme s prohlídkou celého rybího trhu s otevírací dobou v pozdějších hodinách. V jedné z malých jídelen si dopřejeme čerstvou snídani. 

Výstup na horu Haguro San a přespání v tradiční mnišské noclehárně

Vesnice Haguro Machi je vstupní branou k hoře Haguro-san (1700 m). Výstup nahoru ke chrámu zabere něco přes hodinu. Zdolává nekonečně se táhnoucí schodiště, prochází kolem prastarých cedrů (většina z nich jsou tři sta až pět set let staré) a podél řeky, v jejíž vodách se od svých hříchů očišťují poutníci. Rozměrná červená brána Tori na vrcholu hory přivádí návštěvníky k chrámovému komplexu chrámu. Hned vedle chrámu stojí mnišská noclehárna Saikan. Na jeden večer a jedno ráno se budeme muset podrobit mnišskému řádu. Ale nebojte se. Noclehárna dnes funguje jako hotel, a na turisty jsou tu hodní 😊. Spát budeme muži a ženy odděleně v noclehárně. Scházet se budeme ve společných prostorách a u večeře, snídaně a možná i modlitby. Těšte se na krásné prostředí, dobré vegetariánské jídlo a trochu meditace.

Lanovkou, pěšky, lodí v oblasti pěti jezer

Celodenní výlet v neobyčejně malebné jezerní oblasti s řadou hor a vyhlášených lázeňských center. Projedeme se lanovkami, zažijeme plavbu vyhlídkovou lodí. Díky nádherné krajině s hustě zalesněnými horami a idylickými výhledy na horu Fudži neušla tato oblast pozornosti turistů.

Na kole po japonském venkově

V údolí Tóno se na kolech vydáme na jednu z cyklotras. Projedeme se okolo rýžových políček, navštívíme několik vesnic, budeme obdivovat farmáře a místní zvyky nebo tamější farmy Magarija s doškovými střechami. V jedné z vesnic se zastavíme na oběd a ochutnáme místní specialitu hrubé ručně vyráběné pohankové nudle nebo nambu místní hustou polévku se spoustou zeleniny a na stole samozřejmě nebude chybět místní rýže. 

Kulinářský zážitek - SUSHI

Kulinářských zážitků v Japonsku zažijeme mnoho. Japonská kuchyně se vyznačujeme především čerstvými produkty. Jedním z největších kulinářských zážitků je návštěva nejznámější restaurace v Tokio, restaurace SUSHIZANMAI. Nejchutnější sushi, z těch nejčerstvějších surovin připravují přímo před vašimi zraky nejlepší sushi kuchaři.