top of page
vlajka HAVAJ.png

Havaj

Image by Cristofer Maximilian

"Cesta na hranice ráje"

termín

20. 9. - 4. 10. 2023

15 dní

cena 134 900 Kč

Image by Pascal Debrunner
Dobrodružství pokračuje

Cestu po havajských ostrovech začínáme přivítacím koktejlem na nejznámější pláži Waikiki Beach na Honolulu. Na ostrově Oahu budeme objevovat podmořský svět Hanauma Bay, vykoupeme se u vodopádu Manoa Falls a navštívíme muzeum druhé světové války Pearl Harbour. Na každém ze čtyř havajských ostrovů strávíme tři dny a tři noci. Z ostrova Ohau se letecky přesuneme na nejsevernější ostrov Havaje. Po příletu na letiště Lihue nasedneme do zapůjčených SUV a poznávání ostrova může začít. Ze základny hotelu se postupně podíváme na nejkrásnější pláže (Hanalei Bay, Brennecke´s Beach, Kuapea Secret Beach), zastavíme se v botanické zahradě, projdeme si trek Kalalau Trail na pobřeží Na Pali Coast, vyjedeme ke kaňonu Waimea (Grand Canyon Pacifiku), objevíme velké kauaiské kapradiny v Koke State Park a v debl kajacích se projedeme po posvátné řece Wailua ve Wailua River Valley. Jako třešničku na dortu se můžete proletět ve vrtulníku a připadat si jako ve filmu Jurský park.

HAWAII

Na ostrově Hawaii, zvaného Big Island se stanete svědky stvoření ostrova, díky bouřlivě aktivnímu vulkánu. Po přeletu z ostrova Kauai, vyzvednutí džípu v půjčovně na letišti a vytvoření hotelové základny, začínáme objevováním největšího ostrova Havajských ostrovů v parku Hawaiian Volcanoes National Park. Žádný ze všech havajských divůse nevyrovná živelné velkoleposti a syrové síle dvou činných sopek v Hawai´i Volcanoes National Park. Na sopky Kilauea a Maunalea se v parku podíváme z mnoha úhlů. Sestoupíme do podzemního lávového tunelu, zastavíme se na panoramatických vyhlídkách, u lávových stromů, prozkoumáme starodávné petroglyfy, vyfotíme se u mořského lávového oblouku a na divokých plážích a možná i u tekoucí lávy. Ostrov Big Island to není jen Volcanoes Park s činnými sopkami. Za šnorchlujeme si v nejlepší podmořské lokalitě ostrova, na Two Step. Po prohlídce kávové plantáže ochutnáme kávu na plantáži Kona Koffee Livinng History Farm. Vykoupeme se na plážích White Sand Beach, Makalaweana Beach, Kiholo Bay a vyzkoušíme si plavbu na kánoe s vahadly. Navštívíme kostel postavený z lávového kamene a poslední den ráno vyjedeme na nejvyšší horu Havajských ostrovů, Mauna Kea.

MAUI

Ostrov Maui láká cestovatele, kteří milují dobrodružství v přírodě a nádhernou krajinu. V přírodě se budeme pohybovat po celou dobu pobytu na ostrově Maui a především během Road Trip na silnici do Hany. Více jak 50 úzkých mostů a stejný počet vodopádů, serpentýny jedna za druhou, úchvatná panorama, zastávky na divokých plážích, i to je Road to Hana. Poslechneme si tajuplné zvuky bambusového lesa a uděláme zastávky na koupání a odpočinek na mnoha plážích, jako například na Keawakapu Beach, Maluaka Beach a Big Beach. V džípech vystoupáme na vyhlídky parků I´ao Valley State a Haleakala National Park. Nejkrásnější a nejúžasnější šnorchlovánízažijeme na Molikini Crater. Připravili jsme pro Vás výlet z lodi se vším všudy. Tady možná poprvé spatříte žraloky lagunové nebo rejnoky manta.

Dobrodružství trvá

Nakonec okruhu se vrátíme do Honolulu na Oahu, abychom si užili poslední koupání na nejkrásnější pláži ostrova. Zpáteční let do Prahy je operován přes americké město Seattle, kde budeme mít sedmi hodinovou přestávku. (Možnost rychlé návštěvy města)

 

Díky zapůjčeným autům se každý den budeme zastavovat v supermarketech nebo obchodech, abychom si nakoupili potraviny na snídaně, svačiny a obědy. Protože se budeme velmi často pohybovat v přírodě a na odlehlých místech, kde není možnost stravování, budeme obědy a svačiny až na výjimky vozit s sebou. Na všech ostrovech se nacházejí u silnic pikniková místa, kde si budete moc vychutnat svačinku, nebo oběd. Na večeři můžete využít hotelových restaurací, zajít nebo zajet do města. Havajské ostrovy nejsou zrovna nejlevnější destinací, a proto věříme, že takovénastavení stravování rádi uvítáte. Samozřejmě pokud během dne narazíme na zajímavou restauraci, například na pláži, a bude čas, můžete ochutnat polynéskou kuchyni i během dne. 

Image by tatonomusic
Poznávací zájezd

Zcela nový zájezd HAVAJ „Cesta na hranice ráje“ od TAM TAM travel Vás opravdu zavede na „hranice ráje“, protože při návštěvě Havajských ostrovů si mnohdy budete připadat jako v ráji. Havaj se stala synonymem ráje na Zemi a při návštěvě není těžké zjistit proč. Dobrodružné povahy vábí překrásné pláže, pestrobarevné korálové útesy a vulkány. Bohatý a rozmanitý program zájezdu Vás zavede na čtyři havajské ostrovy Oahu, Kauai, Big Island a Maui. Zapůjčenými auty se podíváme na vyhlášená, zajímavá a nejkrásnější místa Havaje. 

Dobrodružství začíná

Havaj je jedním z nejsnáze dostupných tropických rájů, ačkoliv návštěva těchto polynéských ostrovů není zrovna nejlevnější. Díky zapůjčeným autům (na Oahu minivan, na Kaui SUV, a na Big Island a Maui džípy) uspoříme, staneme se nezávislými na dopravních agenturách a díky džípům si zajedeme i na méně dostupná místa. Ubytování jsme zvolili tak, abychom nemuseli za přenocováním přejíždět. Na každém ostrově jsme rezervovali hotel, který bude naší základnou po celou dobu pobytu, a ze kterého budeme vyjíždět za zážitky. Osobní věci zavazadla zůstanou na hotelu a nebudou se převážet. Každý den budeme zastavovat na nákup v supermarketech nebo obchodech, tak abyste si nakoupili na snídaní, svačinu, případně oběd. Na večeři si můžete zajít na hotelu nebo zajet do města.

Součástí poznávacího zájezdů

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Honolulu a zpět s přestupem v Asterdamu a Los Angeles a na zpáteční cestě v Seattlu

letenka Honolulu – Lihue (ostrov Kauai) - Honolulu

letenka Honolu – Hilo (Big Island)

letenka Hilo – Kahului (ostrov Maui)

letenka Kahului – Honolulu

12 x ubytování v hotelích 3-4*

zapůjčení aut s tankováním (minivan na Oahu, SUV na Kauai, džípy na Big Island a na Maui)

uvítací drink na Waikiki Beach

vstupy do národních parků

zapůjčení debl kajaků

vstup do botanické zahrady

zapůjčení kánoe s vahadly (1 hod.)

vstup na kávovou plantáž s ochutnávko kávy

vstup na Hanauma Bay (šnorchlování)

vstup do muzea Parl Harbor

vstup do arboreta

vstup na lávové tunely

lodní výlet se šnorchlováním na Molokini kráteru

český průvodce po celou dobu zájezdu (neletí z/do Evropy)

pojištění CK 

v ceně zájezdu není zahrnuto 

odbavené zavazadlo při přeletech na Havajských ostrovech - doplatek 4 800 Kč (povolené kabinové zavazadlo 11 Kg + batůžek)

stravování mimo uvedený program

výlety a vstupy mimo program

vstupní vízum ESTA

let vrtulníkem na ostrově Kauai (cca 350 USD)

PCR testy a jiné restriktivní opatření v rámci pandemie COVID 19, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Image by Karsten Winegeart
Image by Don Stouder

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Pláž Waikiki

Pláž Waikiki není nejkrásnější pláží havajských ostrovů, ale stejně jako brazilská Copacabana, je pláží nejznámější. Na tři kilometry dlouhém pásu bílého písku najdete vše, co patří do plážové kultury. Brzy ráno je pláž plná běžců a sportovců, odpoledne plavců a surfařů. V podvečer se na pláži pozoruje západ slunce, zapalují se pochodně, tančí tanec Hula Hula a pijí koktejly Mai Tai.

Pearl Harbor

7. prosinec 1941, „den který bude navždy neblaze proslulým“, prohlásil prezident Franklin D. Roosevelt. Jedinečný soubor válečných památníků a muzeí v Pearl Harbor každoročně navštíví 1,6 milionu turistů. Ve WWII Valor in the Pacifik National Monument se společně projdeme po přístavu, přečteme si užitečné informace z naučných tabulí a prozkoumáme památník potopení lodí USS Arizona.

Kauapea secret Beach

Nedotčená pláž, na kterou je zapotřebí přijet po prašné cestě, sestoupit po strmé stezce. Odměnou je široký pás jemného bílého písku táhnoucí se 1,5 km podél mohutných lávových útesů. Dno oceánu je tu písečné, voda křišťálověčistá s hejny malých rybek. Vlny jsou tu moc pěkné, ale pozor pěkně divoké. Zapotřebí je dávat pozor i na nevyzpytatelné mořské proudy. Po dopoledním treku si na Kauapea Secret Beach trochu odpočineme

V debl kajacích po řece Wailua river Valley

Pro dávné Havajce byla řeka Wailua jedním z nejposvátnějších míst celého souostroví. Údolí kolem ústí bylo jedním ze dvou královských center, a proto tu dodnes najdete pozůstatky mnoha významných kamenných chrámů. Pádlovat 8 km na debl kajaku zvládne každý.  Vychutnejte si ranní projížďku po meandrech jediné sjízdné řeky ostrova Kauai. Pokud zbude čas, vykoupeme se před odletem na ostrov Big Island na pláži Lidgate Beach.

Lava Tree State Monument

Nenáročná stezka procházející krajinou plnou kapradin, orchidejí a bambusů Vás zavede k neobvyklým „lávovým stromům“, které vznikly v roce 1970, když byl mlžný les obklopen lávou. Láva zalila vlhké stromy a pak když ustoupila zanechala po sobě lávové odlitky zničených stromů.  

Šnorchlování na korálových zahradách Two Step

Nacházejí se tu řady neuvěřitelně živých a krásných korálových zahrad. Za šnorchlujeme si brzy ráno, protože to bývá viditelnost pod vodou nejlepší. Není tu žádná pláž. K přímému vstupu do vody slouží schůdky. Zanoříte se hned do hloubky 3 m. Hloubka rychle klesá na 7 m. Výhodou je, že velké útesové ryby a rozmanité korály se nachází přímo u břehu.

Road trip - silnice do Hany

Na klikaté cestě Hana Highway, vedoucí mezi tropickými údolíčky a vysokými útesy, zažijete nespočet úchvatných výhledů. Projedete přes 54 úzkých mostů, které se klenou kolem téměř stejného poštu vodopádů. U některých z nich zastavíme na focení, u jiných na koupání.  Do chladných lesů se šplhají turistické stezky a pěšinky, které vedou k jezírkům. Prašné cesty se z hlavní silnice stáčejí k ospalým přímořským vesnicím.

Garden of Eden Arboretum

Krásně upravené klikaté cestičky arboreta Vás přivedou k více jak 700 popisky opatřených druhů rostlin. Piknikovéstoly na kopci nabízejí fantastické výhledy na Puohokamoa Falls a Keopuka Rock, který se objevil v úvodní scéněfilmu Jurský park z roku 1993.

Wai`anapanapa State Park

Lávové tunely Wai´anapanapa Lava Caves, nejkrásnější pláž s černým pískem Pa´iloa Beach na ostrově Maui a dávné havajské naleziště Oahala Heiau.

Hanauma Bay Nature Preserve

Poznávání ostrova Oahu začínáme již brzy ráno. Na známou pláž a přírodní rezervaci Hanauma Bay dorazíme ráno, abychom se vyhnuli davům. V okrouhlé zátoce vytvořené pozůstatky sopky si budete moc zaplavat, ale především poprvé na Havaji za šnorchlovat. Těsně pod hladinou můžete pozorovat hejna blyštivých rybek, modré ploskozubce a někdy i mořské želvy.  

Brenneke`s beach a Po`ipu Beach Park

Skvělé místo, kde si každý najde pro sebe to pravé, leží nedaleko města Hilo i našeho hotelu. Pláž Po´Ipu spojuje dvěoddělené zátoky propojené společným útesem a přepažené písečnou kosou ve tvaru srdce. Po zeleném trávníku se z pláže Po´ipu dostanete na pláž Brennecke´s Beach. Nejlepší podmínky pro šnorchlování jsou na South Shore. Podmořský útes přitahuje nejrůznější ryby. Dále se na moři hemží životem korálový útes. Spatříte tu velká hejna ryb a mořské želvy.

Kilauea Point National Wildlife Refuge

Zastávka v rezervaci, odkud se naskýtá nádherný výhled do daleka z 66 metrů vysokých útesů. Stojí tu i šestnáctimetrový maják. V rezervaci je možné spatřit vzácné druhy ptáků, mnohé z nich jsou původními havajskými druhy. Na moři můžete zahlédnout vyskakující velrybu nebo delfíny.

Let vrtulníkem Kauai Eco Adventure

Vzhledem k tomu, že více než 70 % ostrova je nepřístupných po souši, Kauai je skutečně nejlépe vidět z oblohy. Na této neuvěřitelné prohlídce Kauai helikoptérou zažijete tak krásné výhledy, že se Vám bude tajit dech. Prozkoumejte vodopády Manawaiopuna, známé též jako vodopády „Jurassic Park“ vklíněné mezi smaragdově zelený vrcholek hory v údolí Hanapepe. Proleťte se nad úžasnými výhledy na kaňon Olokele a majestátní kaňon Waimea, často nazývaný „Grand Canyon of the Pacifik“, kde uvidíte desítky kaskádovitých vodopádů. Kouzelné severní pobřeží ostrova Kauai pak odhaluje tvarovaná zelená údolí a 3000 stop vysoké mořské útesy pobřeží Na Pali, nedotčené tyrkysové modrévody zálivu Hanalei. A konečně, pokud počasí dovolí, Váš pilot s Vámi poletí na Mt Wai´ale´ale, spící štítovou sopku. Zde budete svědky smaragdově zelené vegetace přehozené nad horou pokrytou mlhou, s mnohými vodopády vyplňující každou štěrbinu. 

Kánoe s vahadly

Na jedné z pláží v oblasti Kona budete mít možnost vyzkoušet si, jak se cítili původní polynéští osadníci, když se blížili k vulkanickým břehům Big Islandu.

Maluaka Beach

Velmi oblíbený pás zlatého písku mezi šnorchlaři a kajakáři, kteří doufají v zahlédnutí karet krmících se na korálech. Korál se nachází jen 100 m od břehu.

Twin Falls

Příjemná, většinou rovinatá, 1,7 km dlouhá jednosměrná trasa vede bujným porostem tropických stromů kolem jednoho malého vodopádu, a končí u Twin Falls. K vodopádům se dostaneme po přebrodění potoka. 

Honomanu Bay

Nádherná, potokem napájená zátoka nabízí kamenitou pláž s černým pískem, kterou využívají především surfaři. Honomanu Stream, který se vlévá do zátoky, tvoří těsně před pláží jezírko. Tady se budeme moc bezpečně vykoupat.

Haleakala National Park

Dávní Havajci přicházeli na vrchol uctívat bohy. Nejkrásnější jsou na Haleakala východy slunce, a proto vyjdeme z hotelu brzy ráno. Po zdolání serpentinové silnice nahlédneme do duše ostrova Maui. Vyhlídky na okraji kráteru poskytují dechberoucí výhledy na vulkanický povrch Haleakaly. 

Manoa Falls (vodopády Manoa)

2,6 km dlouhá okružní trasa k vodopádům Manoa vedoucí bujnou vegetací nad skalnatým korytem potoka. U třicet metrů vysokého vodopádu, které spadá do malého mělkého jezírka, rostou divoké orchideje a galgán nachový.

National Tropical Botanical garden

Prohlídka botanické zahrady McBryde Garden bez průvodce. Rostou zde palmy, kvetoucí stromy a stromy z nichž se získává koření, orchideje a vzácné původní druhy. Najdete tu také potok s vodopádem.

Koke`e State Park

Je rájem milovníků přírody. Při delším treku můžete narazit na divoké živočichy a uvidíte zajímavé rostliny, od původních dřevin až po porosty nepůvodních sekvojí. Zajdeme si pro informace do Koke´e muzea a zajedeme na vyhlídku Kalalau Lookout. Na malém treku po Koke´e můžete zahlédnout mnoho endemických druhů rostlin, včetněnejvětší populace Kauaiské kapradiny, vonné laua´e, oslavované v mnoha ostrovních písních a tradicích.

Waimea Canyon State Park

„Grand Canyon Pacifiku“ tak přejmenoval Mark Twain 16 km dlouhý a 760 m hluboký kaňon Waimeana na ostrověKauai. Kaňon v obří rokli v prastarém lávovém skalisku vznikl, když se původní štítová sopka Wai´ale´ale zbortila podél prastaré linie a vytvořila řadu ostrých útesů na východě, zatímco z jiné štítové sopky Lihue začaly vytékat proudy lávy a dorážet na tyto útesy na západě. 

Waimea Canyon drive nabízí úchvatné výhledy do kaňonu a na oceán během jízdy ve State Parku. Čekají vás malebné vyhlídky, jako například u Waimea Lookout a Puú Hinahina Lookout v nadmořské výšce 1000 m, ale také vodopády Waipo ´o Falls.

Prohlídka kávové plantáže Kona Coffee Farm

Na funkční kávové plantáži se dozvíte něco málo o pěstování a zpracování havajské kávy. Na konci prohlídky ochutnávka kávy.

Šnorchlování na Molokini Crater

Sopečný kráter mezi ostrovy Maui a Kaho´olawe nabízí jedno z nejkrásnějších šnorchlování na korálovém útesu na Havaji. Polovina kráteru již zerodovala a vznikl tak, nádherný útvar vyčnívající více jak 50 m nad hladinu. Šnorchlaři a potápěči mají možnost pozorovat strmé stěny a římsy, kolem kterých proplouvají žraloci lagunový, rejnoci manta, karety obrovská hejna ryb.

Ko`olau Forest Reserve

Od této rezervace přebírá vládu nad krajinou džungle. Každoročně tu spadne mezi 5000 a 76000 mm srážek, a díky těmto srážkám můžeme obdivovat nesčetný počet vodopádů, potůčků, horských bystřin. Od této chvíle začíná být cesta opravdu divoká.

Big Beach

Nedotčená pláž Big Beach je pravděpodobně nejkrásnější pláží na celém Maui. V havajštině se jí říká dlouhý písek, a opravdu se táhne více jak 1,5 km.

bottom of page