top of page

Bulharsko 

Obrázek1.jpg

Lyžařské středisko Bansko je nejlepším zimním střediskem v Bulharsku s nejdelšími sjezdovkami a nejbohatší kulturní historií. Města Bansko leží na úpatí hory Pirin v jihozápadním Bulharsku, 130 km od Sofie. Středisko nabízí vynikající lyžařské a snowboardové podmínky a infrastrukturu. Během posledních let investovala společnost Yulen, která provozuje lyžařskou oblast Bansko, investici ve výši několika miliónů eur do zcela nové lyžařské oblasti. V oblasti stanice lanovky byla postavena řada nových luxusních hotelů a zařízení. V lyžařském středisku najdete 75 km lyžařských tratí a 16 km běžeckých tratí vybavených umělým zasněžováním.

Pohoří Pirin má alpský charakter, 3 vrcholy dosahují výšky nad 2.900 m. n.m. Ve výšce 1700-2500 m. n. m. se rozkládá areál Šiligarnika a ve výšce 1100-1600 m. n. m. leží areál Chalinvalog. Oba areály jsou situovány nad městem na severní straně Pirinu a nachází se v nich šest sjezdové, s délkou tratí 1200-2500 metrů. Přitažlivá je pro lyžaře skutečnost, že od ledna do dubna zde leží sněhová pokrývka dosahující 2,5-3 m. 

 

Středisko nabízí lyžařům kompletní služby a zázemí, jako jsou půjčovny lyží a snowboardů, sněžných skútrů, úschovny, lyžařské školy nabízející paragliding, skialpinismus nebo extrémní lyžování. Ve zcela novém a moderním areálu na úpatí Pirinu je velké množství sjezdovek, lanovek a vleků. Většina sjezdovek je denně upravována kvalitními rolbami, asi třetina sjezdovek je záměrně ponechána neupravená. Celková délka lanovek a vleků je 22 km, a délka všech značených sjezdovek je 65 km.

  • 75 km upravených lyžařských tratí

  • Nadmořská výška: 990–2 560

  • Umělé zasněžování: 60 km

  • Černé sjezdovky: 18,8 km

  • Červené sjezdovky: 30 km

  • Modré sjezdovky: 26,3 km

  • Běžecké tratě: 16 km

  • Snowparky: 1

IMG_20210128_110323.jpg

"lyžování tak trochu jinak"

termín

3. 1. - 8. 1. 2023

6 dní

cena 19 900 Kč

IMG_20210128_114229.jpg

Zájezd na lyže

Lyžařské středisko Bansko v pohoří Pirin nabízí více jak 75 km upravených tratí. V luxusním  čtyřhvězdičkovém hotelu najdete super základnu pro lyžování, relax odpočinek u bazénu nebo v sauně, a výbornou kuchyni formou bufetu.

Součástí lyžařského zájezdu

Zahrnuto v ceně zájezdu

Přímý let z Prahy, letenka (Praha - Sofie - Praha)

ubytování:

- 5x ubytování ve dvoulůžkové pokoje 4* luxusního hotelu 

- polopenze s výborným jídlem + dezerty a zákusky k večeři

- hotel s bazénem, saunou, párou, bankomatem a restaurací

- volná wi-fi je samozřejmostí

- přistýlka nebo apartmán junior

- hotelový skibus 

skipas:  počet dnů: 4

transfer:

- z letiště v Sofii do hotelu v Bansku/ z hotelu v Bansku na letiště v Sofii

V ceně zájezdu není zahrnuto

PCR testy a jiné restriktivní opatření v rámci pandemie COVID 19, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí v rámci pandemie COVID 19, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu jsou čtyři účastníci.

 

bottom of page