top of page

Bolívie - Peru

Peru - tamtamtravel

"Za opravdovými zážitky na Machu Picchu a do Bolívie"

termín

5. 12. - 21. 12. 2023

17 dní

cena 114 900 Kč

Bolivie - tamtamtravel
Peru - Bolivie - tamtamtravel

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha - Lima a zpět s přestupem

letenka Lima – Cuzco

letenka Cuzco – Puerto Maldonado a zpět

letenka La Paz – Cuzco

10 x ubytování v hotelech - dvoulůžkový pokoj ** -****

1x ubytování v chatkách Lucerna Eco Lodge

1 x ubytování v národním parku Sajama – dvoulůžkové

2x ubytování v pokojích v Salar de Uyuni – společné sociální zařízení

12 x snídaně (kontinentální) 6 x oběd (1x Death Road

1x Tambopata, 1x Sajama, 2x Salar de Uyuni, 1x Titicaca)

5 x večeře (1x Eco Lucerna Lodge v džungli, 1x Sajama, 2x Salar de Uyuni, 1x Titicaca)

veškeré doprava najatými i linkovými autobusy

jízdenka na vlak Ollaytantambo – Machu Picchu (město) a zpět

jízdenka na autobus Machu Picchu městečko – Machu Picchu ruiny – památka

vstupenka na Machu Picchu

vstupenka do chrámu Qoricancha

prohlídka historického centra v Cuzcu

turistická vstupenka na památky v Posvátném údolí

vstupenka na solná jezírka

vstupenka do termálních lázní

loď z Copacabany na ostrov Isladel Sol na jezeře Titicaca

trek na ostrově Isla del Sol s průvodcem

celodenní výlet sjezd na kolech po Silnici smrti – celoodpružená kola

1 denní pobyt s aktivitami v peruánské Amazonii – Puerto Maldonado, Tambopata – jezero Sandoval

lodní doprava do rezervace Tambopata a zpět

výlet do Národního parku Sajama s aktivitami (koupání v termálních jezírcích, gejzíry, večerní výstup na vyhlídku) 

výlet džípy do Salar de Uyuni – jezera se sopkami a výlet do největší solné pouště světa Salar de Uyuni

vstup do muzea Ica, buggy v dunách v okolí oázy Huacachina

sanbording na dunách

ochutnávka vína a pisco

výlet lodí na ostrovy Ballestas

český průvodce po celou dobu zájezdu (vyjma letů z/do Evropy)

pojištění CK 

v ceně zájezdu není zahrnuto

cestovní pojištění (doporučujeme pojištění proti stornu z důvodu nemoci, letenky jsou linkovými spoji a nelze je stornovat ani přepsat!)

stravování mimo uvedený program

výlety a vstupy mimo program

!!Nutné pojištění na vysokohorskou turistiku do 4.500 m. n. m. + pojištění na extremní sporty!!

PCR testy a jiné restriktivní opatření v rámci pandemie COVID 19, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

IMG_20191016_095826 - kopie.jpg
IMG_20191016_145439.jpg
IMG_20191022_082458.jpg
IMG_20191023_125147.jpg

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Qoricancha

Na nádvoří kostela Santo Domingo stával nejposvátnější chrám v celé incké říši. Dnes se podíváme už jen na zbytky nádherných chrámů Slunce, Měsíce, Hromu……

Salinas

Nad vesnicí Maras vyvěrá slaný pramen. Pod vesnicí se v malých jezírkách odsoluje a získává sůl pradávným způsobem. Nádherné barvy a stovky jezírek ze solí. Sůl z Maras koupíte v celé Jižní Americe.

Koupání v termálních pramenech

Po náročném dni, plném přejezdů, výšlapů a chození vám koupání ve venkovních termálních pramenech s horkou vodou jistě pohladí na duši i na těle.

Národní park Sajama

Jeden z nejkrásnějších parků v Bolívii. Pod nejvyšší horou Bolívie, sopečným vulkánem Sajama se rozkládá vesnice a NP Sajama. Daleko od turistických davů si můžete vychutnat výhledy do krajiny, pozorovat divoké vikuně, přiblížit se k domestikovaným lamám nebo fotit odrazy vulkánu Parinacota a Pomerape na hladině jezera.  

Rezervace Tambopata

Tento Národní park se nachází v jihovýchodním regionu Amazonie a chrání několik málo posledních oblastíAmazonie, které jsou člověkem téměř nedotčené. Je to oblast nesmírně důležitá pro budoucnost světa. Park chráníobrovské množství květin, ptáků, savců, obojživelníků, hmyzu a ryb, mezi nimiž se nachází i velký počet ohrožených zvířat. Mnoho těchto zvířat má svou domovinu právě v této oblasti, mezi nimi jsou i dva nové druhy papoušků a 28 nově registrovaných druhů motýlů. Obdivovat můžete jeleny (Blastocerusdichotomus), vlky (Chrysocyonbrachyurus), orli (Harpiaharpyja), mravence (Myrmecophagatridactyla), anakondy (Eunectesmurinus), vydry (Pteroneurabrasiliensis), jaguáry (Pantheraonca) a velké množství opic. Park také chrání přirozené druhy ovocných stromů, ananasy, guayaby.

Ostrovy Ballestas

2 hod. výlet lodí na ostrovy Ballestas, kde budete pozorovat lachtany, tučňáky a tisíce kormoránu, terejů a pelikánů. O ostrovech Ballestas se říká, že jsou to „Galapágy pro chudé“. Což samozřejmě není pravda. Islas Ballestas nabízejí stejně jako Galapágy výlet za zvířaty a divokou přírodou.

Tambomachay - Puka Pukara - Quenko

Zastavení na třech místech, které v incké říši plnily význam lázní, stážní pevnosti a obřadního chrámu. Snad nebo prý, kdo ví?

Ollaytantambo

Malé předkolumbovské městečko na konci Posvátného údolí. Poslední incká bašta, kde dodnes lidé žijí, pracují, pěstují. Prohlídka největší incké pevnosti.

Přejezd Altiplanem

Při dlouhé cestě peruánským Altiplanem můžete sledovat peruánskou krajinu, andské velehory nebo hledat plameňáky, lamy, alpaky a vikuně.

Lanovkami nad La Paz

Systém lanových drah, který místním lidem slouží jako MHD, turistům pak jako atrakce. Lanovkami vyjedeme z La Paz až do města El Alto, odkud se otevírají nádherné výhledy na města a přilehlé hory. Nová moderní lanová dráha vede nad domy v La Paz, odkud šplhá přes vrcholky až nedaleko k letišti. Po cestě lanovka prochází také nad největším trhem Jižní Ameriky.  

Džípy na Salar de Uyuni

odjezd džípy směrem na jih k solnému jezeru Coipasa

průjezd nádhernými scenerie – jezera, sopky – řidič džípu vám bude stavět, abyste se mohli nejen pokochat, užít si přírodu, ale také pořídit nějaké pěkné fotografie

Jezero Sandoval

Obrovské jezero je mekou všech milovníků ptactva a výborným místem k pozorování kajmanů, kapybar, papouškůAra, vřešťanů nebo vyder obrovských, které lez spatřit v bažinaté vegetaci na březích jezera.

Sacsayhuaman

Nad městem Cuzco se rozkládá incká památka, pevnost, svatyně a obřadní místo. Nejvíce se budete podivovat nad dokonale postavenou zdí, kde obrovské kameny a balvany zapadají dokonale do sebe.

Machu Picchu

Jedna z nejkrásnějších památek na světě vůbec. Do teď jste ji mohli vidět na fotografiích vašich známých, nebo sledovat dokumenty v TV. Ale vidět a zažít Machu Picchu na vlastní oči, tak tomu se nic nevyrovná. A že jsou tu davy turistů? Nebojte se. I tady se dá najít klidné místo a vychutnat neuvěřitelnou energii. 

Jezero Titicaca - Isla del Sol

Nejvýše položené splavné jezero na světě nabízí pohled do světa před inckých národů Aymara a Los Uros. Na našem zájezdu se zajedeme podívat na bolivijskou stranu jezera Titicaca, kde ve městě Copacabana a na Ostrově Slunce budeme poznávat aymarskou kulturu. Lidé tu většinou žijí tradičním zemědělským způsobem života, obdělávají svápolíčka s bramborami. Na ostrově Isla del Sol vás uchvátí výhledy na vzdálené zasněžené horské vrcholky i do blízkého okolí jezera. Není se čemu divit, že se tu nachází jeden z energetických bodů Jižní Ameriky, ke kterému vyšplháme na východ slunce. V městečku Copacabana je ukryt také největší náboženský symbol celé andské oblasti, soška Panenky Copacabanské.

Oáza Huacachina - ochutnávka Pisco - buggy - Sanboard

Z Ica se přesuneme minibusem do 15 min. vzdálené oázy Huacachina, kde se svezeme na písečných dunách v buggy a vyzkoušíme si sjezd na prkně – sanboarding, podíváme se na tradiční výrobu peruánského vína a tradičního peruánského nápoje PISCO – s ochutnávkou

Salar de Uyuni

Největší solná pláň se nachází právě v Bolívii. Překvapí vás její rozloha. V Salar de Uyuni se po oba dva dny budeme pohybovat v džípech. Projedeme si její podstatnou část a naši průvodci vám zastavím na nejkrásnějších místech na pozorování a na focení. Nebudou chybět ani západy slunce nebo oběd na solné pláni. 

Let nad obrazci v Nazca

Nejenom z Nasca, ale i z města Ica se dá doletět nad pouštní obrazce a jednu z velkých záhad v Peru. Využijte tuto jedinečnou možnost. Není v ceně zájezdu.