top of page

Austrálie - Tasmánie

  Sydney

  "Milujeme přírodu"

  termín 

  5. 1. - 22. 1. 2023

  18 dní

  cena 139 900 Kč

  IMG_20200120_191313.jpg

  napište si o podrobný program zájezdu

  Poznávací zájezd

  Vydejte se s námi na rozmanitý kontinent plný přírodních krás. Buďte součástí nádherné přírody, bohatého programu, super zábavy, procházek, menších treků a trocha adrenalinu. To vše, a ještě něco více s českými průvodci. Jdeme do hloubky, nezůstáváme jen na povrchu. Tak jako vždy, všechny aktivity zahrnuty v ceně zájezdu (kromě Sydney Bridge Climb).

  Dobrodružství začíná

  Připravili jsme pro Vás zájezd Austrálie s Tasmánií – „Milujeme přírodu“ a program upravili speciálně pro klienty TAM TAM travel. Snažili jsme pro vás vybrat „to nejlepší z Austrálie“, s tím že více preferujeme přírodu než města. I právě proto se společně podíváme na australský ostrov Tasmánie a navštívíme pět národních parků (NP Grampians, NP Mt. Field, NP Freycinet, NP Tasman, NP Kata Tjuta – Uluru). Připravili jsme pro vás procházky i menší treky na nejkrásnějších místech Austrálie. Vykoupeme se pod vodopádem, v laguně i v moři. Zašnorchlujeme si na Velkém bariérovém útesu. Projedeme se vláčkem na nejstrmější železnici světa a vystoupáme na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge.

  V Sydney nevynecháme projížďku kolem opery a koupání na slavné pláži Bondi Beach. Jako bonus si užijeme vyhlídkový let nad pobřežím Great Ocean Road a 12 ti Apoštoly. Společně si ugrilujeme australský steak a ochutnáme místní sýry a víno. Pro váš komfort jsme rezervovali ubytování v nejlepších lokacích a v centrech měst.  

  Součástí poznávacího zájezdu

  v ceně zájezdu zahrnuto:

  letenka Praha – Melbourne – Praha (s přestupy)

  letenka Melbourne – Hobart, letenka Hobart – Sydney

  letenka Sydney – Uluru (Ayers Rock)

  letenka Uluru – Cairns a Cairns  - Melbourne

  15x ubytování 3 – 5 ⃰ 

  doprava minibusem po Austrálii dle programu

  všechny vstupy dle programu

  výlet Great, Ocean Road

  trek v NP Grampians

  trek v NP Mt. Field

  trek v NP Freycinet

  výlet do Blue Mountains

  trek v NP Kata Tutja – Uluru

  výlet lodí na Bruny Island za lachtany

  ochutnávka vín a sýrů

  projížďka lodí v přístavu v Sydney

  jízda na železnici Scénic World

  výlet lodí na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem, vyhlídkový let nad 12 ti Apoštoly, 1x grilování, 2x večeře (Melbourne Hot Pot + Hobart), český průvodce po celou dobu zájezdu (neletí z/do Evropy), pojištění CK, australské vízum a jeho vyřízení.

   

  není zahrnuto v ceně zájezdu:

  stravování (pokud to situace dovolí, budeme nakupovat v supermarketech a stravovat se v restauracích)

  fakultativní výlety mimo program 

  PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR).

  Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

  Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

  Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

  IMG_20200112_195032.jpg

  Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

  Great Otway Park

  Procházka po lávkách v korunách stromů v NP Great Otway. Zážitek, při kterém se ocitnete přímo v centru přírody. 

  Treky a procházky v Národním parku Grampians

  Celý den menší treky a procházky v národním parku Vodopád v NP Grampians i ochutnávka vína Nedaleko Melbourne. Ochutnáme nejen výborné místní víno Shiraz, ale také Cabernet, Riesling a výborné místní sýry.

  Bonorong Wild Life

  Domorodá australská fauna. V malé rezervaci se můžete seznámit s tasmánským čertem nebo klokany, papoušky nebo hady.

  KNP Uluru - Kata Tjuta

  Velikost, majestátnost, neskutečná proměna barev, i to je Uluru a národní park Kata Tjuta. Navštívíme domorodé kulturní centrum a dozvíme se více o původním obyvatelstvu Austrálie. Podnikneme nenáročné procházky kolem posvátného monolitu Uluru, který nás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédneme si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer nevynecháme úchvatný západ slunce. Čeká vás tu překvapení.

  Vyhlídkový let nad 12ti Apoštoly

  Pokud máte absolvovat alespoň jeden vyhlídkový let kolem australského pobřeží, tak pak by to měl být let nad 12 Apoštoly.

  Během 15 ti minutového letu dále uvidíte London Bridge, The Arch, Loch Ard Gorge, The Sentinel v ceně zájezdu.

  Tasmánie Bruny Island - plavba podél  pobřeží

  Jedinečná a fascinující plavba podél dramatického pobřeží divokého ostrova Bruny. Během 3 hodinové plavby můžete zahlédnout delfíny, lachtany, orly a další faunu! Jedna z nejkrásnějších pobřežních plaveb nabízená v australských vodách. 

  Velký bariérový útes

  Celodenní plavba na Velký bariérový útes. Zašnorchlujeme si na nejrozsáhlejším útesovém systému světa, který je tvořený zcela z živoucích organismů. Uvidíme barevné ryby, želvy a budeme obdivovat pestrobarevné korály. Na lodi je připravená lehká svačinka a také oběd. V ceně je také zahrnuto vybavení na šnorchlování. Pro potápěče možnost potápění. 

  Sydney - to nejlepší z města

  To nejlepší z města Sydney. Projedeme se lodí po zátoce s výhledem na budovy Sydney Opera, vykoupeme se na nejslavnější pláži Bondi, kde také prozkoumáme pobřeží. Odpoledne navštívíme Chinatown, a necháme vám možnost vylézt na oblouk mostu Sydney Harbour Bridge + ubytování přímo v centru Sydney (všechny zajímavosti, včetně Sydney Bridge a Sydney Opera, v pěší dostupnosti).