top of page

Argentina - Chile - Velikonoční ostrov

IMG_20190413_103804.jpg

„Záhada na Rapa Nui„

termín 

14. 4. - 30. 4. 2023

17 dní

cena 114 900 Kč

IMG_20190411_204423.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího.

Dobrodružství začíná

Začneme na letišti v Santiago de Chile, odkud se rovnou přepravíme autobusem do nádherného přímořského města a letoviska Valparaíso. Na přivítanou dostaneme v autobuse sklenku na víno a do ní mnoho vzorků chilských bílých, růžových i červených vín. Ve Valparaísu nás kromě autobusové prohlídky čeká výjezd historickým výtahem na vyhlídku a projížďka lodí po zálivu. Další den se na pár dní přesuneme z Jižní Ameriky do Polynésie. Na Velikonočním ostrově nás čeká celkem jiná kultura i atmosféra. Díky pronajatým skútrům se na chvíli stáváme nezávislými na dopravě a dopravních agenturách. Sami si uděláme itinerář pobytu na ostrově. Na skútrech budeme jezdit na východy a západy slunce, na koupání v moři, na prohlídky památek, na nákupy anebo jen tak na projížďky ostrovem. Už teď se těšte na koupání na božské pláži Anakena nebo na samotné prohlídky soch Moai a poslouchání mnoho teorii o jejich vzniku a přemísťování ostrovem.

Podstatnou část zájezdu strávíme v Argentině. Argentinu si zamilujete pro její milé a pohostinné lidi, šťavnaté steaky, víno Malbec, a především pro její nádhernou přírodu. V Buenos Aires se podíváme na místa, kde vzniklo tango. A tango se tu také každý večer hraje, na náměstích, v barech i kabaretech. Uvidíme obojí, tango na ulici i v kabaretu. Nevynecháme hřbitov, kde odpočívá Evita a zastavíme se i na nejznámější ulici El Caminito ve čtvrti Boca. Mimochodem tu stojí i slavný stadion fotbalového klubu Boca Juniors, kde hrával božský Maradona. A pak znovu do přírody. Z Buenos Aires rovnou do chladné Patagonie. První patagonská zastávka ve městě El Calafate, a odtud na celý den na nejkrásnější ledovec Perito Moreno. Tady si navlékneme na boty mačky, a společně s průvodcem vystoupmte na samotný ledovec. Z lodičky nebo z chodníčků si po prohlídce uděláme nejkrásnější snímky ledovce. Nebo snad na video zachytíme, zborcení z mnoha stěn? Není to nemožné. Ledovec Perito Moreno je jedním z nejrychleji postupujících ledovců na světě a zborcení stěn je tu na pořádku mnoho krát za den.

Z El Calafate do nejjižnějšího města Ushuaia na Ohňové zemi. Ze zázemí hotelu Las Hayas se vydáme na výšlap, lodní výlet nebo džíp safari. Při výšlapu na vyhlídku nad městem, se nám odkryjí úžasné výhledy na patagonskou krajinu a zátoku Beagle. V zátoce beagle můžeme během plavby lodí pozorovat kormorány, tereje, lachtany a někdy i tučňáky nebo velryby. A když si přidáme projížďku v džípech nebo let vrtulníkem, zážitek z Patagonie je dokonalý. A nakonec Mendóza a víno. V okolí města se nachází spoustu slavných a známých vinařství Argentiny. Společně zavítáme do třech vinařství, abychom se seznámili s pěstováním vína v Jižní Americe. Samozřejmě, že budeme ochutnávat. A přidáme i oběd o několika chodech, aby nám vína více chutnala. Na tohle v&s