Argentina - Chile - Velikonoční ostrov

IMG_20190413_103804.jpg

„Záhada na Rapa Nui„

termín 

14. 4. - 30. 4. 2023

17 dní

cena 114 900 Kč

IMG_20190411_204423.jpg

napište si o podrobný program zájezdu

Poznávací zájezd

Vydejte se s námi do Chile, Argentiny a na Velikonoční ostrov a podívejte se osobně na nejkrásnější místa Jižní Ameriky a nakoukněte do Polynésie. Čeká vás cesta plná dobrodružství a objevování. Velikonoční ostrov, ledovec Perito Moreno a Ushuia jsou jistě velkými lákadly. K tomu argentinské steaky, víno, tango a spoustu dalšího.

Dobrodružství začíná

Začneme na letišti v Santiago de Chile, odkud se rovnou přepravíme autobusem do nádherného přímořského města a letoviska Valparaíso. Na přivítanou dostaneme v autobuse sklenku na víno a do ní mnoho vzorků chilských bílých, růžových i červených vín. Ve Valparaísu nás kromě autobusové prohlídky čeká výjezd historickým výtahem na vyhlídku a projížďka lodí po zálivu. Další den se na pár dní přesuneme z Jižní Ameriky do Polynésie. Na Velikonočním ostrově nás čeká celkem jiná kultura i atmosféra. Díky pronajatým skútrům se na chvíli stáváme nezávislými na dopravě a dopravních agenturách. Sami si uděláme itinerář pobytu na ostrově. Na skútrech budeme jezdit na východy a západy slunce, na koupání v moři, na prohlídky památek, na nákupy anebo jen tak na projížďky ostrovem. Už teď se těšte na koupání na božské pláži Anakena nebo na samotné prohlídky soch Moai a poslouchání mnoho teorii o jejich vzniku a přemísťování ostrovem.

Podstatnou část zájezdu strávíme v Argentině. Argentinu si zamilujete pro její milé a pohostinné lidi, šťavnaté steaky, víno Malbec, a především pro její nádhernou přírodu. V Buenos Aires se podíváme na místa, kde vzniklo tango. A tango se tu také každý večer hraje, na náměstích, v barech i kabaretech. Uvidíme obojí, tango na ulici i v kabaretu. Nevynecháme hřbitov, kde odpočívá Evita a zastavíme se i na nejznámější ulici El Caminito ve čtvrti Boca. Mimochodem tu stojí i slavný stadion fotbalového klubu Boca Juniors, kde hrával božský Maradona. A pak znovu do přírody. Z Buenos Aires rovnou do chladné Patagonie. První patagonská zastávka ve městě El Calafate, a odtud na celý den na nejkrásnější ledovec Perito Moreno. Tady si navlékneme na boty mačky, a společně s průvodcem vystoupmte na samotný ledovec. Z lodičky nebo z chodníčků si po prohlídce uděláme nejkrásnější snímky ledovce. Nebo snad na video zachytíme, zborcení z mnoha stěn? Není to nemožné. Ledovec Perito Moreno je jedním z nejrychleji postupujících ledovců na světě a zborcení stěn je tu na pořádku mnoho krát za den.

Z El Calafate do nejjižnějšího města Ushuaia na Ohňové zemi. Ze zázemí hotelu Las Hayas se vydáme na výšlap, lodní výlet nebo džíp safari. Při výšlapu na vyhlídku nad městem, se nám odkryjí úžasné výhledy na patagonskou krajinu a zátoku Beagle. V zátoce beagle můžeme během plavby lodí pozorovat kormorány, tereje, lachtany a někdy i tučňáky nebo velryby. A když si přidáme projížďku v džípech nebo let vrtulníkem, zážitek z Patagonie je dokonalý. A nakonec Mendóza a víno. V okolí města se nachází spoustu slavných a známých vinařství Argentiny. Společně zavítáme do třech vinařství, abychom se seznámili s pěstováním vína v Jižní Americe. Samozřejmě, že budeme ochutnávat. A přidáme i oběd o několika chodech, aby nám vína více chutnala. Na tohle vše, a ještě mnohem více se můžete těšit během zájezdu Chile, Argentina a Velikonoční ostrov.

Součástí poznávacího zájezdu

zahrnuto v ceně zájezdu

letenka Praha – Santiago de Chile s přestupem a zpět

letenka Santiago – Velikonoční ostrov a zpět

letenka Mendoza – Buenos Aires

letenka Buenos Aires – El Calafate

letenka El Calafate – Ushuaia

letenka Ushuaia – Buenos Aires

letenka Buenos Aires – Mendoza

14x ubytování ve dvoulůžkových pokojích – hotely 3 - 5*

9 x snídaně

skútr na 48 hod. s palivem na Vel. Ostrově

veškerá doprava dle programu, najaté autobusy a taxi

prohlídka historických částí měst Santiago a B. Aires

lodičkou kolem zátoky ve Valparaíso

výlet se vstupy na ledovec PeritoMoreno – trek na ledovec

výlet lodí v Ushuaia

vstupenka na Tango show v Buenos Aires

WINE tours v Mendóze s obědem

ochutnávka chilských vín po cestě do Valparaísa 

prohlídka čtvrti El Caminito

výtahem na vyhlídku ve Valparaíso

český průvodce po dobu pobytu v Chile a Argentině (neletí z ČR a zpět)

pojištění CK proti úpadku

 

v ceně zájezdu není zahrnuto 

vstupy do národního parku – Velikonoční ostrov (100 USD)

doplatek za jednolůžkový pokoj = 15. 900,- Kč 

stravování mimo program, výlety mimo program

PCR testy a jiné restriktivní opatření, pokud je vlády jednotlivých zemí budou vyžadovat (včetně návratu do ČR)

Cestovní pojištění proti stornu zájezdu nebo nemoci si můžete sjednat zde.

Cestovní kancelář není zodpovědná za restriktivní opatření jednotlivých zemí, která se mohou měnit před i během zájezdu.

Minimální počet pro realizaci zájezdu je deset účastníků.

Nejlepší zážitky tohoto zájezdu

Na skútru kolem ostrova
Velikonoční ostrov

Na skútrech na druhou stranu ostrova – nejdříve vyjedeme do posvátné rituální vesnice a kráteru ORONGO.  Po jižní straně ostrova dojedeme do známého lomu RANO RARAKU, kde byly vytesány všechny sochy ostrova Rapa Nui. Cestou k Rano Raraku se zastavíme na dalších AHU a uvidíme další sochy Moai – AhuVinapu, AhuVaihu, AhuAkananga, Ahu Hanga Tenenga a nejznámější AhuTongariri.

El Caminito
Argentina

Odpoledne přejezd minibusy na umělecký a řemeslný trh s restauracemi, kde se tančí TANGO. Projdeme se po historické části La Boca – výstředností proslulá čtvrť s barevnými domy ze dřeva a vlnitých plechů.

Tren del Fin de Muno

Projížďka historickou parní lokomotivou na konec světa v národním parku Park Nacional Tierra de Fuego.

Let helikoptérou

Nádherný zážitek v podobě letu nad průlivem a okolními horami. Můžete si 7 min., 10 min. nebo 15 min. není v ceně zájezdu

Tango v San Telmo
Argentina

Jeden z nejkrásnějších kulturních zážitků v Buenos Aires. Představení nejlepších tanečníků a tanečnic tanga v Buenos Aires. Průřez všemi druhy tanga, od klasického přes moderní, až po závěsné.

El - Calafate - Ice bar
Patagonie

V podvečer si prohlédneme městečko El Calafate a zajdeme na návštěvu ICE BARU, kde se můžete občerstvit drinky při mínus deseti stupních😊

Jeep safari Ushuaia

Projížďka autobusem na konec světa v národním parku Park Nacional Tierra de Fuego výlety nejsou v ceně.

Wine and Bodegast tour

Z Mendózy se vypravíme do vinné oblasti Maipó, kde navštívíme 3 vinice s ochutnávkami a obědem. Dostatečná ochutnávka vín pro všechny jeho milovníky, začátečníky i pro ty, kteří moc nepijí 😊 

Hřbitov La Recoleta
Argentina

Taxíky se přemístíme do čtvrti Recoleta, kde budeme hledat hrobku Evity, cestou zpět se do hotelu projdeme pěšky kolem symbolu Buenos Aires Obelisku.

Ledovec Perito Moreno

tři pohledy na ledovec – jeden z nejkrásnějších zážitků tohoto zájezdu, podívejte se na ledovec, dotkněte se ho, napijte se z něj.

Výlet lodí po zátoce Beagle

Výlet lodí po legendárním průlivu Beagle, plavba kolem ostrovů Isla Bridge, Isla de los Pájaros, Isla de Lobo,kde se vyskytují kolonie lachtanů a oslích. Na palubě lodi budete moci pozorovat mořské ptáky, jako je albatros černobrvý, buřňák obrovský a další. Při troše štěstí se dá zahlédnout i plejtvák malý. Jednou jsme zahlédli dokonce dva, a to přímo u lodi.